herb_klembowa.gif

 

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
           w Dobczynie

                                                     

MENU
O szkole
Dla nauczycieli
Plan lekcji
Informacje
Dokumenty
Projekty unijne
Przydatne
BIP
Nasza gmina
Ważne adresy

Pytania do dyrektora szkoły

Za pomoca tej strony mozna skontaktować się ze mną, zadac mi pytanie, opisać problem. W miarę możliwości staram sie odpowiadać na wszystkie zgłaszane problemy.

Nigdy nie upubliczniam wiadomości, które według mojej oceny mogłyby sprawić komuś niepotrzebną przykrość. Takie zapytania i informacje traktuję jako prywatne wiadomości - do wglądu tylko dla mnie.

Zachęcam Was do zgłaszania problemów, jeśli tylko będę mogła Wam pomóc - uczynię to.

Lista zadanych pytań/zgłoszeń
Pytanie/zgłoszenie z dnia: 01-11-2017, godz. 13:58

Pytanie/zgłoszenie:

Pani Dyrektor,
Zwracam się z prośbą o porozmawianie z dziećmi na temat halloween. Rozumiem, że dzieci w tym dniu zbierają cukierki i powinna to być forma zabawy, ale nie każdy ma ochotę to święto obchodzić. Poza tym tzw. psikus przybiera formę chuligaństwa np. rozsypywanie kilograma mąki lub rzucanie jajkami w ścianę lub okno (nie zawsze trafią a z elewacji sczyścić jajko nie jest łatwo) i jak się ma do tego szacunek do żywności? Ktoś może być chory lub po prostu zmęczony i nie mieć siły siedzieć do późnego wieczora i czekać na zbieraczy cukierków. Może jest to temat do poruszenia na zebraniu, bo rodzice często nie wiedzą jak bawią się ich dzieci. Dziękuję.

Odpowiedź:

Bardzo dziękuję za tą wypowiedź.
Zgadzamy się z nią całkowicie. Rozmawiamy z uczniami na ten temat. Trzy lata temu uczniowie narobili wielu szkód w imię tej pseudozabawy. Były skargi od poszkodowanych osób (zniszczenie elewacji, rzucanie jajkami w szyby, rozsypywanie maki, brudzenie furtek, obrzucanie jajkami i mąką samochodow.)
Szkoła apeluje, rozmawia z dziecmi, ale to rodzice maja najwiekszy wpływ na to co robią dzieci w takim dniu.
Bardzo dziwi nas postawa rodziców, którzy pozwalaja swoim dzieciom na uczestniczenie w tym wszystkim. Z jednej strony rodzice sa bardzo wyczuleni na zapewnienie bezpieczenstwa dzieciom, a z drugiej strony lekceważą te zagrożenia.
Przecież to niewyobrażalne by dziecko spacerowało po zmroku i dzwoniło od furtki do furtki. Brak poboczy, padajacy deszcz, rozbawione dzieciaki (nie zawsze słusznie, bo chuligaństwo nie jest zabawne) to krok do tragedii.
Brak szacunku dla zywności to raz, brak szacunku dla cudzej wlasności i prawa innych do spokoju to dwa.
To wszystko bardzo smutne jednak mamy nadzieję, że małymi krokami uda się przekonac rodziców, że nie powinni pozwalać swoim dzieciom na tego typu zabawy.
Poruszymy oczywiście ten temat na zebraniu z rodzicami.
raz jeszcze dziękuję za ten cenny głos.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 06-07-2017, godz. 16:32

Pytanie/zgłoszenie:

Witam,
zwracam się do Pani w celu uzyskania bardzo istotnych dla mnie informacji.
Moja córka we wrześniu zaczyna naukę w klasie czwartej. Czy w przyszłym roku szkolnym będą się odbywać jakiekolwiek zajęcia wyrównujące szanse uczniów w dalszej nauce? Wiem, że w szkole organizowany jest projekt "szkoła równych szans" ale nie znam jego szczegółów. Za szybką odpowiedź byłabym bardzo wdzięczna.

Odpowiedź:

Szanowna Pani
W przyszłym roku szkolnym będziemy realizować (do grudnia 2017) kolejna część projektu unijnego. Dla starszych uczniów będą zajecia z matematyki, j. angielskiego, przyrody i zajęcia teatralne. Dodatkowo w ramach pomocy psychologiczno- pedagogicznej będą organizowane zajęcia wspomagajac. Teraz jest mi trudno pisac o szczegółach gdyz uzaleznione jest to od indywidualnych potrzeb dziecka - wskazanych w opiniach psychologicznych. Na pewno pomożemy dziecku, które potrzebuje wsparcia.

Pozdrawiam
I. Sobka

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 18-11-2016, godz. 09:01

Pytanie/zgłoszenie:

Pani Dyrektor.
Zwracam się z uprzejmą prośbą o spowodowanie wprowadzania danych do dziennika elektronicznego na bieżąco i bez zbędnej zwłoki. Uzupełnianie e-dziennika tuż przed zebraniem, czyli po 2,5 m-ca nauki (w dniach 15-17.11.2016 r. otrzymałam 3 powiadomienia o wstawieniu 22 ocen mojemu dziecku) mija się z głównym założeniem jego wprowadzenia tj. usprawnieniem wymiany informacji (zwłaszcza w zakresie ocen i obecności) pomiędzy szkołą a rodzicami uczniów.
Będę wdzięczna za ustosunkowanie się do mojej prośby.

Odpowiedź:

Szanowna Pani
Dokumentację nauczania prowadzimy w chwili obecnej dwutorowo: dziennik elektroniczny i dziennik papierowy. Dziennik elektroniczny jest nowym i skomplikowanym narzędziem dlatego prowadzenie podwójnej dokumentacji niesie za sobą podwójne obciązenie nauczycieli.
Dziennik elektroniczny jest w chwili obecnej narzędziem, które wymaga poznania jego struktury na bieżąco. Nie da się uniknąc opóźnień w fazie wprowadzania danych - na etapie wczesnego jego funkcjonowania. Informowalismy o tym wcześniej prosząc o cierpliwość.
Usprawnianie wymiany informacji musi potrwać.
Nic nie stoi na przeszkodzie by Rodzice kontaktowali się ze szkołą poza dziennikiem elektronicznym i nie tylko podczas zebrań.
W miarę upływu czasu na pewno nastąpi usprawnienie wprowadzanych elektronicznie danych.
Okres dwutorowej dokumentacji (rok szkolny) ma to właśnie na celu. Dziennik elektroniczny jest w tej chwili w fazie prób i testowania - przy jednoczesnym założeniu wszelkiej staranności w jego uzupełnianiu. To dziennik papierowy jest podstawową dokumentacją. Trzeba to mieć na uwadze.

Mogło nastąpić pewne opóźnienie we wstawieniu ocen ucznia (oceny te były juz wprowadzone do dziennika papierowego). Jesli chodzi o nieobecności to sa one wprowadzane na bieżąco i nie ma mozliwości by w dzienniku elektronicznym były one zaznaczane z opóźnieniem.
Pomimo wszystko mam nadzieje, że docenia Pani fakt, że otrzymała Pani pełen raport podczas zebrania.

W mojej ocenie postęp prac związany z dziennikiem elektronicznym nie wygląda tak źle jak ocenia to Pani. Otrzymaliscie Państwo dostęp do dziennika bardzo wcześnie, co nie jest powszechną praktyką na etapie wprowadzania tego narzędzia.

Z każdym kolejnym tygodniem pracy z dziennikiem elektronicznym nastąpi poprawa w jego funkcjonowaniu.
Od roku szkolnego 2017/2018 będzie to podstawowa dokumentacja (rezygnacja z wersji papierowej).


Pytanie/zgłoszenie z dnia: 26-08-2016, godz. 08:55

Pytanie/zgłoszenie:

Dzień dobry
Pani Dyrektor
Mam pytanie czy od września 2016 będzie świetlica szkolna? jeśli tak to w jakich godzinach.

Odpowiedź:

Tak. Świetlica szkolna będzie funkcjonowała jak dotychczas- w godzinach 8.00-16.30.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 22-08-2016, godz. 17:51

Pytanie/zgłoszenie:

Pani Dyrektor, czy w Waszej szkole można odbyć staż , za który zapłaci Urząd pracy?

Odpowiedź:

Tak, jest to mozliwe.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 19-08-2016, godz. 22:31

Pytanie/zgłoszenie:

Prawie 10 lat temu rozpoczęłam swoją edukację w pojęciu ogólnym, a dokładniej zerówkę w tej szkole. Chodzi mi o zerówkę w tamtych czasach, miałam 6 lat. Mówiąc szczerze, 7 lat spędzone w tej szkole to chyba najlepsze lata w moim życiu :)
Kończąc podstawówkę naprawdę szkoda było mi zmieniać szkołę. Trzy lata później, kończę gimnazjum, z myślą, że do wielu rzeczy można się przyzwyczaić. Nawet do rzeczy, których nie znosiliśmy na początku. Z nowymi doświadczeniami, starszymi przemyśleniami, innymi marzeniami- zaczynam kolejny etap edukacji.
Nie oznacza to, że kiedykolwiek zapomnę szkołę w Dobczynie. 10 lat później, wciąż lubię nazywać tę szkołę moją. Zawarłam w niej przyjaźnie, które na pewno przetrwają jeszcze dłużej niż moja wiedza o pierwiastkach, na przykład... :)
Nieważne co powiedzą inni, kocham moją starą szkołę, dzięki której stałam się tym, kim jestem :)
Pozdrawiam

Odpowiedź:

Na koniec wakacji taki piękny list- bardzo budujący dla nauczycieli:-)
Dziękujemy serdecznie i mamy nadzieję, że te wspomnienia (starej szkoły) będą na tyle trwałe, że pozostaną takimi samymi bardzo, bardzo długo.
Mamy nadzieje, że na dalszych etapach edukacji powstaną równie piękne przemyslenia ... a po nich tak miłe wspomnienia - tego zyczymy, raz jeszcze dziękując za naprawdę miłe słowa.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 29-06-2016, godz. 06:52

Pytanie/zgłoszenie:

Pani Dyrektor czy teraz jak moje dzieci zdały do szóstej klasy (czyli od września zaczną naukę w szóstej klasie to idą do Gimnazjum czy zdają do siódmej klasy ?

Odpowiedź:

Szóstoklasiści (od września 2016) będa pierwszym rocznikiem, który nie pójdzie do gimnazjum, czyli bedzie kontynuował (od wrzesnia 2017) naukę w VII klasie szkoły podstawowej.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 31-05-2016, godz. 19:03

Pytanie/zgłoszenie:

Pani Dyrektor czemu w naszej szkole jest tak dziwnie zebranie po wystawieniu ocen powinno być w maju żeby rodzice wiedzieli jakie są chociaż proponowane oceny a nie oceny wystawione i zebranie a po zebraniu dzień otwarty. Zebranie powinno być w maju a dzień otwarty w czerwcu ale jeszcze przed wystawieniem ocen .. żeby rodzic mógł porozmawiać z nauczycielem o podniesieniu oceny poprawce itp a nie zebranie i dzień otwarty jak już oceny są wystawione .

Odpowiedź:

Podczas zebranie przedstawiamy zawsze oceny proponowane na zakończenie roku szkolnego. Taka jest procedura wystawiana ocen. Nic nie stoi na przeszkodzie by rodzic przyszedł w kazdym dniu przed zebraniem (maj, czerwiec) by sprawdzić jakie jego dziecko czyni postępy. Nauczyciele udzielają informacji w kazdym czasie - nie tylko podczas zebrania. Jeśli rodzice na bieżąco sledzą postępy dziecka, a nie czekaja tylko do zebrania to nie powinna być dla nich zaskoczeniem ocena na koniec roku szkolnego. Ocena na zakończenie roku szkolnego to ocena za pracę ucznia w ciagu całego roku szkolnego, a nie w ciagu ostatniego miesiaca.

Przyjmujemy jednak uwagę i zdecydowalismy uwzględnić sugestię wczesniejszego zebrania z rodzicami (zmianiamy termin z 16 czerwca na 9 czerwca). W przyszłym roku szkolnym zrobimy zebranie równiez w maju.
Dziękujemy za uwagę.Pytanie/zgłoszenie z dnia: 17-05-2016, godz. 15:31

Pytanie/zgłoszenie:

Witam Pani Dyrektor :)
Czy wie może Pani czy istnieje nowa witryna internetowa ZS Klembów?

Odpowiedź:

Nowa wytryna ZS Klembów to:  http://zsklembow.pl/

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 07-05-2016, godz. 21:37

Pytanie/zgłoszenie:

Czemu zabrania się założenia nawet granatowej czy szarej spódnicy na zakończenie roku. Z tego co wiadomo strój galowy to czarna bądź granatowa spódnica oraz biała koszula...

Odpowiedź:

Odpowiedź jest prosta:-)
Szary kolor to nie granatowy lub czarny.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 28-01-2016, godz. 07:57

Pytanie/zgłoszenie:

Witam pani dyrektor absolwenci klasy 3 gimnazjum chcieli by panią i wszystkich nauczycieli pozdrowić w tym nowym roku .Niedługo będziemy pisać egzaminy.Bardzo tęsknimy..

Odpowiedź:

Witamy, witamy:-)
Pozdrawiamy również i dziękujemy, ze tęsknicie!
Za egzaminy trzymamy za Was kciuki. Dacie radę i na pewno sobie poradzicie. Musimy kiedys sie spotkać i poogladać Wasze zdjęcia od zerówki do VI klasy. Teraz juz jesteści inni zupełnie - w kazdym razie macie już prawie wszystkie stałe zęby:-))

Pozdrawiamy raz jeszcze. Już za moment ferie. Odpoczywajcie i nie zapominajcie o tych, którzy Wam pierwsi wycierali noski:-))

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 08-11-2015, godz. 19:22

Pytanie/zgłoszenie:

Witam co z tym stypendium na ksiazki dla klasy 6 bo nic nie wiadomo od września papiey juz były składane????????????

Odpowiedź:

Stypendium przyznaje organ prowadzący, nie szkoła i wypłata uzależniona jest o wpływu dotacji na konto urzędu gminy. Z tego co wiem, stypendium jest juz przyznane i wypłata nastąpi w najblizszym czasie.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 29-10-2015, godz. 07:34

Pytanie/zgłoszenie:

Wtam co z tym na ksiazki programem klas 5-6 bo na dal nie ma jeszcze pieniążków a papiery były składane w wrześniu?

Odpowiedź:

Dla klas 5 i 6 było dofinansowanie tylko dla uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.
Jeśli wniosek nie spełniał tych wymagań niestety dofinansowania nie było.

Wypłata dofiansowania została zamknieta pod koniec września.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 27-10-2015, godz. 17:36

Pytanie/zgłoszenie:

Czy 2 listopada będa trochę krótsze lekcje bo sa zaduszki a jeszcze może ktos będzie jechał na cmentarz

Odpowiedź:

W tym dniu lekcje odbywaja się zgodnie z planem zajęć. 

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 26-10-2015, godz. 17:45

Pytanie/zgłoszenie:

Czy 2 listopada jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych? ?

Odpowiedź:

Nie jest dniem wolnym. W tym dniu szkoła pracuje jak zwykle.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 10-10-2015, godz. 17:00

Pytanie/zgłoszenie:

Boże jak ja tęsknie za tą szkołą i nauczycielami w szczególności za panią Olszewską panią Rybak i panią Szymborską...

Odpowiedź:

To są najpiękniejsze słowa jakie może usłyszeć/przeczytać nauczyciel. Dziękuję w imieniu wszystkich nauczycieli tej szkoły (szczególnie Tych wymienionych).


Takie fajne dzieciaki oddajemy co roku do gimnazjum... no, ale tak być musi, nie zatrzymamy Was dla siebie:-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 16-09-2015, godz. 22:22

Pytanie/zgłoszenie:

Pani Dyrektor jakie uczeń musi spełniać wymagania żeby mieć w szkole dodatkowe lekcje indywidualne z nauczycielem ? Bo wiem że w Klasie w piątej uczeń takie lekcje ma .

Odpowiedź:

Nie tylko w klasie V, w innych klasach również.
Chętnie udzielę Pani informacji na ten temat. Zapraszam na rozmowę w szkole, gdyz łatwiej mi będzie wyjaśnić Pani osobiście na czym polega wsparcie dla uczniów. 

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 14-09-2015, godz. 20:49

Pytanie/zgłoszenie:

Boję się cholernie się boje... Boje się wszystkiego... Mam prawie 15 lat i praktycznie jedynym moim prawdziwym przyjacielem jest pluszowy miś... Czuje się samotna... Boje się zasnąć bo rano mogę się już nie obudzić... Boje się ciemności bo w niej kryje się całe zło... Płacze... To mnie przeraża... Brakuje mi czegoś, ale sama nie wiem czego... Czasem przeglądając mój pamiętnik widzę obcą osobę w tych zapiskach... Nie umiem sobie poradzić, tłumie uczucia w środku, bo boje się że zranię nimi innych. Natomiast kiedy je tłumie to one zabijają mnie od środka... Nie mogę się pozbyć przeszłości. Nie mogę wyobrazić sobie przyszłości. Nie mogę zaakceptować teraźniejszej siebie. Boje się że zawiodę wszystkich wokół siebie... Mam problem i nie umiem sobie z nim poradzić... Co mam zrobić? Nie chce rozmów z żadnym psychologiem... To mi nie pomoże...

Odpowiedź:

Droga nastolatko ...
Bardzo trudno jest pomóc komuś na odległość i kiedy praktycznie nic się nie wie o osobie potrzebującej wsparcia.
Pytasz co robić?
Musisz znaleźć w sobie siłę i odwagę by zwrócić się do kogoś o pomoc. Kogoś zaufanego, kogoś na kim możesz polegać. Najlepiej gdy będzie to osoba dorosła.
Jeśli nie masz w tej chwili na tyle odwagi by to uczynić spróbuj poszukać pomocy u ludzi pracujących w instytucjach, które są powołane do tego by pomagać anonimowo o każdej porze dnia i nocy. Mam na myśli telefony zaufania.

Podaje Ci adresy:
http://116111.pl/problemy/samopoczucie-i-zdrowie,cid,32 - młodzieżowy telefon zaufania 116 111. Od listopada 2008 roku dzieci i młodzież z całej Polski mogą bezpłatnie dzwonić na ogólnopolski telefon zaufania. Wykręcając numer 116 111 znajda pomoc psychologów i pedagogów, którzy na co dzień rozwiązują sytuacje kryzysowe.

Biuro Rzecznika Praw dziecka : http://brpd.gov.pl/telefon-zaufania - telefon 800 12 12 12

Wierzę, że zawalczysz o siebie. 
Ponieważ napisałaś anonimowo, tylko za pomocą tej strony mogę przekazać Ci te informacje. Jeśli uznasz, że warto do mnie napisać maila to z pewnością poświęcę Ci swój czas i swoja uwagę. Napisz do mnie: szkola@spdobczyn.pl 

Pozdrawiam Cię i życzę Ci samych dobrych rzeczy.

Iwona Sobka

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 30-08-2015, godz. 01:51

Pytanie/zgłoszenie:

Pani Dyrektor mam można powiedzieć duży problem. Nie wiem co mam zrobić ze swoją przyszłością, puki co to dopiero będzie początek 2 gimnazjum, ale za rok trzeba będzie wybrać szkołę, czyli tak naprawdę całą naszą przyszłości. Mam dość niskie mniemanie o swoich umiejętnościach i niską samoocenę jakkolwiek bym nie spojrzała na moje dalsze losy widzę czarny scenariusz... Boje się spełnić własne marzenia bo wiem że to nie wypali. Pewnie ulegnę rodzicom i zostanę księgową albo coś w tym stylu... Co mam zrobić??? Jak mam uwierzyć w siebie skoro czego się nie podejmę kończy się to porażką? Gdybym miała zdecydować gdzie chcę iść poszłabym na jakiś kierunek plastyczny, muzyczny lub teatralny ale boję się tego podjąć bo na pewno się nie uda i skończę śpiewając na murku przy metrze w Warszawie lub sprzedając swoje obrazy na Starym Mieście za grosze by mieć czym opłacić czynsz za mieszkanie, które wynajmuje wraz z 5 innymi osobami...

Odpowiedź:

To co napisałaś, w jaki sposób napisałaś dowodzi, że jesteś osobą wyjątkowo inteligentną. Rzadko sie zdarza by taki młody człowiek potrafił tak dojrzale napisać o swoich rozterkach i wątpliwościach.
Z tego co piszesz brakuje Ci po prostu wiary we własne możliwości - jest na to lekarstwo - po prostu trzeba wierzyć i realizować swoje marzenia.
Nikomu się nie udaje spełnić ich w 100%, uwierz mi. Ważnym jest by próbować.
Wiesz w co wierzą ludzie wschodu- w to, że porażka to szansa. Myślę, że warto byś spojrzała na swoje plany również pod tym kątem.
Nie uda się, trudno idę dalej i próbuję na nowo - juz z pewnym doświadczeniem.
Nie bój się wyzwań, nowych sytuacji. Jeśli nie spróbujesz nigdy nie dowiesz się, czy było to dla Ciebie.

Co do dalszych wyborów kształcenia. 
Jestes jeszcze bardzo młoda i masz wiele czasu na kształcenie się. Nic nie stoi na przeszkodzie byś realizowała się w kierunkach, które kochasz (muzyka, plastyka, teatr) i jednocześnie uczyła się innych dziedzin.

Na pewno Ci sie uda. Jest jednak jeden warunek - wytrwałość i brak lęku przed nowymi wyzwaniami. Poza tym jaszcze przed Tobąprawie dwa lata nauki w gimnazjum. Nie musisz już teraz wybierać, czas przynosi rozwiązania, których sie nawet nie spodziewaliśmy.

Tego Ci własnie życzę.

Dziękuję za to co napisałaś. Jest mi niezmiernie miło, że zdecydowałaś się podzielić ze mną swoimi rozterkami.
Jesteś naprawdę mądrą dziewczyną.

(będę pierwsza osobą -  o ile tak się stanie, która kupi Twój obraz na Starym Mieście lub będzie Cię oklaskiwać śpiewającą na murku przy metrze - co wcale nie przeszkadza byś studiowała zupełnie coś innego)

Trzymam kciuki i serdecznie pozdrawiam
I.S


Pytanie/zgłoszenie z dnia: 17-06-2015, godz. 14:29

Pytanie/zgłoszenie:

Witam.

Czy jest możliwe wprowadzenie w roku szkolnym 2015/2016 elektronicznego eDziennika?
Dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź:

Planujemy takie rozwiązanie, ale dopiero od roku szkolnego 2016/2017.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 01-02-2015, godz. 17:31

Pytanie/zgłoszenie:

Mam pytanie gdzie można znaleźć na stronie naszej szkoły Libre Office do pobrania? Proszę o szybką odpowiedz!:-)

Odpowiedź:

Libre Office można pobrać za darmo tu:

http://pl.libreoffice.org/ 

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 17-12-2014, godz. 20:00

Pytanie/zgłoszenie:

Pani Dyrektor czy konkurs choinek to był kto ładniejszą zrobi czy kto ładniejszą kupi w sklepie ??? bo moja córka jak przszła ze szkoły i porobiła zdjecia to wiekszosc choinek jest kupiona i uwazam ze takie choinki nie powinny brac udziału bo to nie jest sprawiedliwe pod wzgledem innych osób!!!!!!!!!!!!

Odpowiedź:

Na szczęście żadna z choinek nie została kupiona w sklepie - sprawdzilismy to dokładnie. Wszystkie choinki zostały wykonane samodzielnie:-) Wszystkie sa tak piękne, że az trudno uwierzyć, że nie robił ich profesjonalny dekorator - dlatego pojawiło sie myslenie, że zostały kupione.
W zasadzie mnie to bardzo cieszy, bo pokazuje, ze dzieci i rodzice maja ogromny talent:-)

PS. Moja córka wykonała własnie bombkę według instrukcji w Internecie. Przepiekna! Gdybym nie widziała, ze robi ją samodzielnie może tez bym pomyslała, że ją kupiła w sklepie dekoracyjnym.

Przyda nam się trochę więcej wiary w ludzi!:-))

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 24-11-2014, godz. 15:50

Pytanie/zgłoszenie:

Dzień dobry . Mam pytanie kogo pani jakie by ly wybierane dzieci do projektu ''Moja Przyszłość ''? bo moje dziecko chodzi do 4 klasy i nie zostało wybrane mimo że jest słabym uczniem .. i nic w szkole na zebraniu nie było mówione o tym projekcie , i czy pan od matematyki prowadzi zajęcia wyrównawcze dla dzieci klas 3 ?

Odpowiedź:

Uczniowie do projektu "Moja przyszłośc" byli okresleni juz na etapie aplikowania o udział w projekcie- po prostu dla nich został napisany projekt - wlasnie dla grupy uczniów klasy VI. O projekcie była mowa wczesniej. Informacja dotarła do adresatów.

Z wniosku aplikacyjnego: "Grupę docelową będą stanowić uczniowie rozpoczynający od roku szkolnego 2014/2015 naukę w klasie VI (dziewczęta i chłopcy). Projekt będzie realizowany z poszanowaniem równości szans kobiet i mężczyzn."

Zajecia wyrównawcze dla klas III prowadza wychowawcy klas III.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 11-10-2014, godz. 07:52

Pytanie/zgłoszenie:

Pani dyrektor
Niedługo Dzień Nauczyciela. Prosimy by Pani przekazała wszystkim nauczycielom szkoły nasze serdeczne życzenia.
Tęsknimy za wami:)

pozdrawiaja absolwenci;)

Odpowiedź:

O!
Jak miło, że pamiętacie. Oczywiście, że przekażę pozdrowienia. Dziękujemy za pamięć.

Przy okazji zapytam - czy już planowaliście jakies spotkanie absolwentów szkoły?
Ognisko czeka:-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 15-07-2014, godz. 23:54

Pytanie/zgłoszenie:

Spędziłam w tej szkole najlepsze siedem lat w moim życiu.
Od zerówki do szóstej klasy.
Pamiętam jak w zerówce bawiliśmy się beztrosko. Mieliśmy 6-7 lat i nikt z nas nie przypuszczał, że kiedyś staniemy się tym kim jesteśmy dzisiaj. A przynajmniej ja nie.
Kochałam tą szkołę. Nadal ją kocham. Pamiętam jak słońce oświetlało korytarz na piętrze, a w zimę drzewa za oknami stawały się białe. I kochałam rano przechodzić przez główne drzwi prosto do szatni.
Można by pomyśleć, że kocham chodzić do szkoły. Więc co się zmieniło?
Zmieniła się szkoła. Zmienili się ludzie. Zmieniłam się ja. I mogę dzisiaj szczerze przyznać,że nienawidzę chodzić do szkoły.
To takie śmieszne jak wszystko może się zmienić nawet jeśli tego nie zauważamy.
Uwielbiam wspominać grę w statki na przyrodzie czy dyżury w bibliotece. Niby proste rzeczy, ale czego więcej potrzeba?
Byliśmy zwykłymi dzieciakami. Potrzebowaliśmy zwykłych rzeczy. Jeśli chcieliśmy być buntownikami siadaliśmy na parapecie zamiast palić po kryjomu papierosy. Byliśmy piłkarzami,plastykami,muzykami. Mogliśmy być kimkolwiek chcieliśmy, ale pod koniec dnia byliśmy po prostu sobą. Nikogo nie udawaliśmy, bo nie było po co.
Pewnie zastanawia się pani po co to wszystko piszę? Bo cholernie tęsknię za tą szkołą i za tym kim w niej byliśmy.
Może i to prawda, że się opuściliśmy, ale czy nikt nie pomyślał, że może to wina otoczenia,szkoły,nauczycieli?
Eh, "Niebezpiecznie jest wierzyć w to, że coś trwa wiecznie." i może to i prawda.

Pozdrawiam (...)

Odpowiedź:

Droga Absolwentko, bardze dziękuję Ci za te słowa ...

Wyraziłas swoje mysli w tak piekny, dojrzały, mądry i wzruszajacy sposób, że po prostu nie potrafię sie od nich oderwać.
Takie słowa są najpiękniejszym podziękowaniem za naszą pracę.

Nie będę pisac, że takie jest zycie, że sie zmienia, że dojrzewamy mimo trudności, że idziemy dalej do przodu - bo Ty to wszystko wiesz.
Jestem pewna, że taka madra dziewczyna, która potrafi tak wnikliwie obserwować i oceniac rzeczywistość zdobędzie to o czym marzy.
Bądź po prostu sobą, choc czasami nie jest to łatwe.


Pamiętamy o Was zawsze, często przegladamy ksiege absolwentów i dyskutujemy o tym jak Wam sie wiedzie. Cieszymy sie z Waszych sukcesów.


Zagladajcie do nas, opowiedzcie jak sie Wam wiedzie.


A może zorganizujemy takie kameralne, zwyczajne spotkanie absolwentów? Powspominamy, porozmawiamy, upieczemy kiełbaski na ognisku?

Buziaki:-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 04-06-2014, godz. 06:29

Pytanie/zgłoszenie:

Witam Pani Dyrektor mam pytanie czy to chodzi o terazniejszą klasę trzecią ? czy ta co będzie od września ? bo nie ukrywam że mam nadzieję że to chodzi o tą klasę trzecia żeby ją podzielić bo tam też jest 29 uczniów !!! i masakryczna duża klasa itp

Odpowiedź:

Niestety, chodzi o przyszłą klasę trzecią - od wrzesnia 2014.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 03-06-2014, godz. 21:32

Pytanie/zgłoszenie:

Dziękujemy za rewelacyjny piknik w sobotę!
Ta szkoła jest na szóstkę, aż żal było wracać do domu.
Kiedy będą zdjęcia z pikniku?

Odpowiedź:

Dziękujemy:-)
Zdjęcia będą troszke później - jak tylko je pozbieramy.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 02-06-2014, godz. 20:41

Pytanie/zgłoszenie:

Tęskni pani trochę za zeszłoroczną klasą szóstą?
Bo ja strasznie tęsknię za czasami ze szkoły w Dobczynie...chętnie bym wróciła, chociaż to nie możliwe...;)
Bardzo się pozmieniało w szkole? :)
Pozdrawiam ;)

Odpowiedź:

No pewnie, że tak:-)
Tyle lat razem, prawda?
Takie fajne dzieciaki dajemy do gimnazjum.
W szkole sie nie pozmieniało za bardzo, ale warto samemu to sprawdzić. Zapraszam, wpadajcie na pogadanie kiedy chcecie.
Jak nie bede zajeta to chetnie sobie z Wami poplotkuję na ławeczce lub na placu zabaw:-)

A do szkoły sporo naszych uczniów wraca - juz jako rodzice:-))

Pozdrowienia od pozostałych nauczycieli.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 29-05-2014, godz. 15:04

Pytanie/zgłoszenie:

Kiedy będą wyniki testu szóstoklasisty?

Odpowiedź:

Wyniki beda podane 30 maja 2014 r.
Uczniowie moga sprawdzic swoje indywidualne wyniki po zalogowaniu się (loginy i hasła dostarczono uczniom).

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 28-03-2014, godz. 19:13

Pytanie/zgłoszenie:

Pozdrawiam panią :)
1.Będą jeszcze w tym roku szkolnym jakieś wycieczki?
2.Czy klasa VI będzie mogła nocować w szkole?
3. Kiedy będą zdjęcia z wycieczki klasy VI do Muzeum Powstania Warszawskiego?

Odpowiedź:

Dziękuję:-)

1. Tak, będą.
2.Tak, bedzie mogła.
3. Jak tylko otrzymam je w wersji elektronicznej:-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 13-03-2014, godz. 21:22

Pytanie/zgłoszenie:

Od kiedy są przewidywane jeśli w ogóle będą się odbywać ;) zajęcia z chóru o których Pani wspominała przed feriami?

Odpowiedź:

W przyszłym tygodniu zaczynamy rekrutację chetnych. Musimy nazbierac ok. 50 ewentualnych chórzystów.
Przyjmujemy, ze nie muszą to byc tylko uczniowie naszej szkoły. Bardzo mile będą widziani równiez absolwenci naszej szkoły.

Wkrótce rozdamy deklaracje uczestnictwa. Mamy nadzieje, że chetnych nie zabraknie.
Jak wszystko dobrze pójdzie to zaczniemy próby od kwietnia.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 25-02-2014, godz. 06:36

Pytanie/zgłoszenie:

Kiedy będą zdjęcia z balu karnawałowego? (14.02.2014r.) Życzę miłych ferii, które wyglądają jak wakacje:)

Odpowiedź:

Zdjęcia wstawimy zaraz po feriach, które rzeczywiście, jesli chodzi o aurę, wyglądały jak wakacje:-)

Przy okazji mam prośbę. Jesli macie jakies ciekawe zdjęcia z balu przeslijcie na adres szkoły: szkola@spdobczyn.pl

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 29-10-2013, godz. 17:55

Pytanie/zgłoszenie:

Czy szósta klasa będzie mogła nocować w szkole???

Odpowiedź:

Na pewno tak. Chyba nie zdarzyło sie by takiej prośbie odmówili wychowawcy - mimo niewygody nocowania na materacach:-)
Pod koniec listopada możecie "męczyć" swego wychowawcę:-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 30-09-2013, godz. 20:32

Pytanie/zgłoszenie:

witam,czy będą dodane zdjęcia z dnia gdy klasa 6 z tamtego roku szkolnego przebrała się za dzieci z czasów prl? :)

Odpowiedź:

Tak, ale mamy tylko dwa - oba piękne:-)

http://spdobczyn.pl/strona=galeria_04_1_2013_

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 30-09-2013, godz. 20:31

Pytanie/zgłoszenie:

dzień dobry! czy zdjęcia w galerii to już wszystkie zdjęcia z obozu w Gierałtowie? :)

Odpowiedź:

Nie, nie wszystkie, ale musimy troche ograniczac zajętość serwera:-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 13-06-2013, godz. 15:18

Pytanie/zgłoszenie:

Kilka pytań temu napisała Pani że będą organizowane różne kursy(np. warsztaty czerpania papieru, kurs pierwszej pomocy oraz zajęcia koła szachowego)...
Czy to prawda ponieważ koniec roku szkolnego 2012/2013 już się zbliża wielkimi krokami, a chyba jeszcze nie było niektórych z nich!!!

Prawda?

WAKACJE:)

Odpowiedź:

Będa organizowane, ale od wrzesnia 2013. Niestety uzaleznione to jest od tego czy na czas dostaniemy dofinansowanie. jak nas poinformowani, środki na te kursy będą nam przyznane dopiero od wrzesnia.

Wiem, że szóstoklasistom moze byc przykro, bo odchodzą z naszej szkoły. Mi tez jest przykro, że nie zdążycie.

Wakacje...tak... nareszcie:-)))

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 13-06-2013, godz. 15:11

Pytanie/zgłoszenie:

Pytanie:
Droga Pani Dyrektor :) Mam parę pytań związanych z wakacjami !!!!!!!!!
Czy w tym roku będzie jakiś obóz??? Jak tak to gdzie :) Czy na ten obóz pojadą ci, którzy byli na tamtym obozie językowym ?????
Odpowiedź:
Tak, będą dwa obozy. Pierwszy w Małym Cichym, drugi w Górach Świetokrzyskich.
W chwili obecnej jestesmy na etapie organizowania, uzgodnień, zamawiania pobytu.
Wypoczynek na tych obozach przewidujemy dla uczniów klas III-VI.
Pierwszeństwo będa mieli ci uczniowie, którzy nie byli w zeszłym roku, następnie pozostali uczniowie.

Przewidujemy udział 50 uczniów.

Powinniscie tez pamietać, że udział w obozie jest w pewnym sensie nagrodą za cięzka pracę w czasie roku szkolnego.
Kto sobie to lekceważył będzie teraz żałował:-)

Oprócz obozów czeka jeszcze na Was 6 wycieczek krajoznawczych i 2 wyjazdy do teatru.

Z innych atrakcji (jesli sie uda negocjacja) warsztaty czerpania papieru, kurs pierwszej pomocy oraz zajęcia koła szachowego.

Fajnie, prawda?;)


ODPOWIEDŹ NA PANI PYTANIE:Tak naprawdę fajnie:)

Odpowiedź:

Bardzo fajnie:-)))))))))

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 07-04-2013, godz. 16:43

Pytanie/zgłoszenie:

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego????

Odpowiedź:

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się 28 czerwca 2013 r.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 07-04-2013, godz. 16:38

Pytanie/zgłoszenie:

Czy dziewczyny z klasy szóstej wszystkie pojadą na obóz do kotliny Kłodzkiej??

Odpowiedź:

Tego jeszcze nie wiem, trwają zapisy.
Mysle, że do końca kwietnia ustalimy listy uczestników.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 26-03-2013, godz. 19:48

Pytanie/zgłoszenie:

Czy piąta klasa będzie mogła w tym roku nocować w szkole odzielnie od klasy 6 i 4 jeśli to możliwe :)

Odpowiedź:

Możliwe, mozliwe:-)

 

Ale uzgadniajcie to z wychowawcami.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 22-03-2013, godz. 16:36

Pytanie/zgłoszenie:

Mam pytanie czy dziewczynki w klasie piątej wszystkie pojadą na tegowakacyjny obóz do kotliny ?????? Czekam na szybka odpowiedz!!!!!!!!!:-)

Odpowiedź:

Tylko te, które będą chciały:-))

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 12-03-2013, godz. 19:55

Pytanie/zgłoszenie:

Pani Dyrektor mam takie pytanie chciałabym oddać jeden procent podatku przy rozliczeniu i czy w naszej szkole są rodzice uczniowie którzy potrzebują jednego procentu?? pozdrawiam serdecznie::))))

Odpowiedź:

Kiedyś informowalismy o tym, ze mozna wpłacac 1% na konto pewnego stowarzyszenia, które przekazuje potem część srodków szkole.
Była to jednak jednorazowa akcja, gdyż uznałam, że w chwili obecnej, gdy wielu rodziców chorych dzieci zabiega o wsparcie nie nalezy zbierac środków na szkołę.

W naszej szkole nie ma takiej osoby, jednak wiele fundacji i stowarzyszeń ma pod swą opieka wiele chorych dzieci, dla których ten 1% to wielkie wsparcie.

Zachecam zatem to przejrzenia stron tych organizacji i wybranie sobie swego własnego celu wsparcia.

Dziękuję za poruszenie tego tematu:-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 09-03-2013, godz. 15:02

Pytanie/zgłoszenie:

dzien dobry pani. Kiedy będzie nocowała klasa 6 bo pani nam obiecała, i jeszcze nie nocowaliśmy?

Odpowiedź:

Uzgadniacie to z wychowawcą. Moge tylko podpowiedziec, ze lepiej poczekać do maja lub czerwca - jest wtedy ciepło i mozna rozpalic ognisko i upiec kiełbaski:-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 03-03-2013, godz. 06:56

Pytanie/zgłoszenie:

Pani Dyrektor mam pytanie czemu dzieci starsze jadą pierwsze wyjeżdżają na rekolekcje?powinni jechać młodsi żeby dzieciaczki mogły spokojnie zająć sobie miejsca??a druga sprawa czy będzie jeden autokar na trzy klasy??bo mam nadzieję że każde dziecko będzie w autokarze miało miejsce siedzące!!?Bo taki autokar nie powinien brać więcej osób niż powinien i mam nadzieję że pani Dyrektor nie pozwoli na to!!!!!

Odpowiedź:

Droga Pani, dzieci młodsze pojadą, albo równocześnie ze starszymi, albo jako druga grupa - to zalezy od ilosci autokarów w danym czasie.
Dzieci młodsze jadą jako ostatnie ze względu na to by nie czekały w Kosciele na pozostałych ( wracaja jako pierwsze).
Prosze sie nie martwić o miejsca w autokarze. Na pewno wszystkie dzieci beda miały miejsca siedzące - tak jak w poprzednich latach.
Poza tym nie wszystkie klasy uczestnicza codziennie w rekolekcjach. Organizujemy to w ten sposób własnie ze wzgledu na transport.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 02-03-2013, godz. 23:26

Pytanie/zgłoszenie:

Proszę panią pytam poras kolejny kiedy będzie dyskoteka w szkole!!!!!!

Odpowiedź:

:-))))

Postawiona na baczność odpowiadam - nie wiem:-)

Przypuszczam, że po świetach.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 28-02-2013, godz. 13:52

Pytanie/zgłoszenie:

Kiedy będzie dykoteka dla klasy 5-6 a może i 4 :)))))))))))

Odpowiedź:

Na razie mamy okres wielkiego postu. Po świetach rozmawiajcie z wychowawcami.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 26-02-2013, godz. 21:41

Pytanie/zgłoszenie:

Czemu nie wolno palić papierosów? Bo moi koledzy palą a ja nie wiem czy się opłaca...

Odpowiedź:

Nie wiem czy mi uwierzysz kiedy powiem Ci stanowczo, ze się w ogóle nie opłaca:-)

Twoi koledzy robią sobie krzywdę. Za kilka lat bedą tego bardzo żałowali. Palenie papierosów zbiera ogromne zniwo w postaci raka płuc.

Wtedy juz jest często za późno na odwrócenie skutków.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 25-02-2013, godz. 18:33

Pytanie/zgłoszenie:

Co zrobić gdy ktoś komuś dokucza, zgłaszało się to do pani ale ten ktoś kto dokucza z zemsty ..[...]

Odpowiedź:

Bardzo proszę, opisz mi to dokładniej.
Mozesz opisac mi swój problem i przesłać na maila szkoły: szkola@spdobczyn.pl
Jesli nie korzystasz z poczty elektronicznej opisz mi swój problem w taki sam sposób, w jaki zrobiłeś/aś to teraz.
Potraktuję to jako prywatną wiadomość ( tylko miedzy nami) i postaram Ci sie pomóc.

Jeśli nie zdecydujesz się na proponowaną drogę korespondencji bardzo Cie proszę - opowiedz o tym rodzicom. Rodzice na pewno będą wiedzieli co z tym zrobić dalej.
Nie może byc tak, że jedna osoba dokucza innym z zemsty lub dla zabawy. To karygodne i trzeba zrobic wszystko by tak sie nie działo.
Musze jednak poznac troche więcej szczegółów.

Widze, że jesteś bardzo mądrą osobą gdyz zauważasz problem i go sygnalizujesz.

Czekam na Twój list.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 23-02-2013, godz. 13:18

Pytanie/zgłoszenie:

Jeśli ktoś się źle uczy, to czy ma szanse na pojechnia na obóz? Bo w tamtym roku pojechały moje koleżanki które szczerze mówiąc nie za dobrze się uczą :-) Nie chcę ich obrazać

Odpowiedź:

Liczy sie wkład pracy.
Nie każdy ma mozliwości osiagania wysokich wyników w szkole, ale systematyczność, zaangazowanie, obowiązkowość pozwalają na to by stwierdzic, że uczeń pracuje - nauczyciele to doceniają:-)

Pomyśl, jedni np. rodzą sie z talentami artystycznymi i takim uczniom namalowanie pieknego obrazu nie sprawia wiekszego problemu.
Inny takich talentów nie ma, ale sie bardzo stara.
Może byc tak, że w ocenie innych obraz tego pierwszego jest piękniejszy, bardziej profesjonalny, ale czy to znaczy, ze ten drugi uczeń nie pracował?

Każdy ma szansę pojechania na obóz jesli tylko sie stara na miare swoich mozliwości.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 21-02-2013, godz. 14:43

Pytanie/zgłoszenie:

Droga Pani Dyrektor :) Mam parę pytań związanych z wakacjami !!!!!!!!!
Czy w tym roku będzie jakiś obóz??? Jak tak to gdzie :) Czy na ten obóz pojadą ci, którzy byli na tamtym obozie językowym ?????

Odpowiedź:

Tak, będą dwa obozy. Pierwszy w Małym Cichym, drugi w Górach Świetokrzyskich.
W chwili obecnej jestesmy na etapie organizowania, uzgodnień, zamawiania pobytu.
Wypoczynek na tych obozach przewidujemy dla uczniów klas III-VI.
Pierwszeństwo będa mieli ci uczniowie, którzy nie byli w zeszłym roku, następnie pozostali uczniowie.

Przewidujemy udział 50 uczniów.

Powinniscie tez pamietać, że udział w obozie jest w pewnym sensie nagrodą za cięzka pracę w czasie roku szkolnego.
Kto sobie to lekceważył będzie teraz żałował:-)

Oprócz obozów czeka jeszcze na Was 6 wycieczek krajoznawczych i 2 wyjazdy do teatru.

Z innych atrakcji (jesli sie uda negocjacja) warsztaty czerpania papieru, kurs pierwszej pomocy oraz zajęcia koła szachowego.

Fajnie, prawda?;-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 11-02-2013, godz. 17:26

Pytanie/zgłoszenie:

Pani Dyrektor, czemu pani Marta Jończyk odchodzi jest taka fajna :) Jeśli odchodzi to czy zostanie w naszej szkole i będzie uczyła czegoś innego czy odejdzie na zawsze?? :-)

Odpowiedź:

Wiem, że Pani Marta jest bardzo fajna:-)
Pani Marta uczy w zastępstwie za Panią Martę Panasiewicz, która wraca z poczatkiem maja.
Takie są zasady zatrudniania.
Chętnie widziałabym obie Panie w naszej szkole.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 28-08-2012, godz. 18:56

Pytanie/zgłoszenie:

Czy ktoś dojdzie do V klasy która teraz będzie?

Odpowiedź:

Nie będzie nowych uczniów w klasie V, natomiast w pozostałych klasach będziecie mogli poznać nowych kolegów:-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 12-07-2012, godz. 20:27

Pytanie/zgłoszenie:

witam. chciałam się dowiedzieć czy szkoła będzie czynna w sierpniu i w jakich godzinach bo mam do załatwienia kilka spraw.

Odpowiedź:

Ze względu na sezon urlopowy sekretariat będzie czynny od 20 sierpnia w godzinach 7.00 - 14.00.

Proponuję załatwic te sprawy juz teraz.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 09-03-2012, godz. 13:09

Pytanie/zgłoszenie:

prosze pani
bardzo chciałabym sie dowiedziec kiedy jest ten obóz angielski ?
czy jesli ktoś ma dobre oceny to pojedzie ?

Odpowiedź:

Obóz będzie na początku lipca 2012 r.
Wybór uczestników nastąpi w maju. Pierszeństwo będa mieli uczniowie systematycznie uczęszczajacy na zajęcia dodatkowe z jezyka angielskiego. Pozostałe warunki rekrutacji zostaną przedstawione w kwietniu.
Pytanie/zgłoszenie z dnia: 09-01-2012, godz. 20:19

Pytanie/zgłoszenie:

Proszę Pani czy bal karnawałowy będzie dla wszystkich klas czy dla klas 4-6 oddzielnie prosze o szybką odpowiedz :)

Odpowiedź:

Dla wszystkich klas razem:-)
Pytanie/zgłoszenie z dnia: 29-12-2011, godz. 11:06

Pytanie/zgłoszenie:

Czy u nas będzie Orlik ?

Odpowiedź:

Niestety nie przewidujemy budowy Orlika.
Pytanie/zgłoszenie z dnia: 16-05-2011, godz. 17:42

Pytanie/zgłoszenie:

witam.
czy piąta klasa wreszcie będzie miała swoją klasę bo ciągle tylko chodzimy i krążymy '. )

Odpowiedź:

i całkiem fajne z Was krążowniki:-)

 

Brakuje nam sali, niestety - dopóki nie będzie hali sportowej nic nie poradzę.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 28-04-2011, godz. 10:48

Pytanie/zgłoszenie:

Pani dyrektor pytam po raz drugi czy dzieci które mają orzeczenie o niepełnosprawności to mogą chodzić do zwykłej szkoły bo mi się wydaje ...( ...)

Odpowiedź:

Proszę Pani - mogą i powinny i bardzo się cieszę z tego powodu,że nie ogranicza się dzieciom wyboru szkoły.

 

Poniewaz Pani pytanie zostało sformułowane dosyc kontrowersyjnie pozwoliłam sobie na umieszczenie tylko części pytania.

 

Jeśli chce Pani uzyskać szczegółowe informacje na interesujący Panią temat - zapraszam na spotkanie ze mną.

 

Chętnie Pani wszystko wyjaśnię.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 21-04-2011, godz. 05:59

Pytanie/zgłoszenie:

Kochana pani Dyrektor jestem mama ucznia z pierwszej klasy i jest mi bardzo przykro chodzi o konkurs palm i stoików!!!!!!!bardzo proszę żeby na drugi rok napisać że to jest konkurs dla rodziców nie dla dzieci bo tak były oceniane prace które było widać że dzieci wkładały w to serce to na bok a jak piękne widać na odległość że robił dorosły to wygrały!!!!!!!!!!Jeszcze raz się pytam to był konkurs dla rodziców czy dla dzieci?????????pozdrawiam

Odpowiedź:

W pewnym sensie rozumiem Pani rozgoryczenie jednak prosze mi uwierzyć, że nie jest tak łatwo ocenić tego typu prace. To prawda, że widać było pomoc rodziców w przypadku niektórych prac, jednak nie mozna tego uznać za element dyskwalifikujacy,

 

Konkurs nie zakładał tego, że rodzicom nie wolno pomagac dziecku, choć prosze mi uwierzyc, że bralismy to pod uwagę przy ocenie i nie jest prawdą, że wygrały prace dorosłych:-)

 

Konkurs ma charakter raczej rodzinny - trudno zatem zakazać rodzicom pomagania dziecku.

 

Jednak jest róznica pomiedzy pomocą, instrukcją a całosciowym wykonaniem pracy przez dorosłego. Dlatego, prosze mi wierzyć, ze nie było takiej sytuacji, ze wygrała praca dorosłego:-)

 

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały upominki jako nagrodę za udział. 

Mysle, że najistotniejsze w tym konkursie było, ze dzieci po prostu wykazały zaangazowanie.

 

Jednak Pani cenna uwaga ma znaczenie i bardzo za nia dziękuję. W przyszłym roku postaramy się pomysleć nad nowa formułą konkursu.

 

Może po prostu zorganizujemy konkurs, w którym dzieci, z przygotowanych materiałów beda wykonywać prace w szkole.

 

Obawiam sie tylko, że i wtedy będą protesty bo okaże się, że dzieci "podkradały" sobie pomysły:-)

 

A może warto zrezygnować z jakiejkolwiek oceny prac i potraktować działanie jako budowanie szkolnej ekspozycji świątecznej? 

 

Prosze podejśc do tego z dystansem - ten akurat konkurs jest specyficzny i ma na celu umacnianie tradycji Świąt Wielkanocnych.

Chyba nie powinno byc tak, ze budzi on złe emocje.

 

Pozdrawiam 

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 07-01-2011, godz. 11:41

Pytanie/zgłoszenie:

Dzień dobry. czy w szkole zostaną przywrócone te przepyszne czipsy jabłkowe i marchewkowe. Byly one bardzo pożywne i smaczne. pozdrawiam;)

Odpowiedź:

Tez je bardzo lubiłam jednak producent podniósł cenę, która naszym zdaniem jest mocno przesadzona. Musielismy zrezygnować.
Pytanie/zgłoszenie z dnia: 07-01-2011, godz. 11:34

Pytanie/zgłoszenie:

Dzień dobry. Bardzo chciałabym aby ktoś w naszej szkole w wiosne zorganizował wycieczke do Białowieskiego Parku Narodowego. Napewno każdy byłby bardzo zadowolony. Pozdrawiam. :)

Odpowiedź:

Wycieczka juz w maju:-)
Pytanie/zgłoszenie z dnia: 24-08-2010, godz. 13:50

Pytanie/zgłoszenie:

Witam,
czy w Szkole będzie uruchomiona świetlica w roku szkolnym 2010/2011.

Pozdrawiam,
Mama dwójki uczniów:)

Odpowiedź:

Tak, planujemy zajęcia świetlicowe. Na razie nie podam bliższych szczegółów gdyż godziny świetlicowe będą dopasowane do planu zajęć uczniów - a ten dopiero się tworzy.

 

W każdym razie postaramy się zapewnić opiekę uczniom oczekującym na powrót rodziców z pracy.

 

Pozdrawiam również:-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 17-06-2010, godz. 14:39

Pytanie/zgłoszenie:

Czy będzie Pani tęsknić za 6 klasą, która niedługo odchodzi od tej WSPANIAŁEJ szkoły?:)

Odpowiedź:

Oczywiście, ze tak i nie tylko ja:-)

 

Czy Wy myślicie, że nauczyciele serc nie mają ? :-))))

 

Jest tak, że bez względu na to ile dacie nam w kość to znamy się od zerówki - to szmat czasu. Rośniecie z nami, zmieniacie się, znamy Wasze problemy, znamy Was.

 

Te kilka lat sprawia, że czujemy się z Wami bardzo związani.

Zawsze jest żal, gdy opuszczacie nasze mury.

 

Ale to naturalna kolej rzeczy. Musicie iść do przodu, rozwijać się.

 

Mamy nadzieję, że dobrze Was do tego rozwoju przygotowaliśmy:-)

 

Będę Wam, wspólnie z nauczycielami życzyć w piątek powodzenia:-)

 

.....................................

w tajemnicy  dodam, że dotarły do mnie informacje, ze najbardziej załamane z Waszego odejścia są dziewczyny z V klasy:-)))


Pytanie/zgłoszenie z dnia: 07-05-2010, godz. 14:59

Pytanie/zgłoszenie:

Proszę pani czy będą jacyś nowi uczniowie w naszej szkole?

Odpowiedź:

Tak, przybędzie kilku nowych uczniów.

 

Dodatkowo, całkiem nowi zerówkowicze:-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 29-04-2010, godz. 20:25

Pytanie/zgłoszenie:

proszę pani?
czy dyskoteki musi prowadzić Tomek?
czy nie może robić tego np. jakaś dziewczyna?
bo dziewczyny tez się na tym znają ;)
pozdrawiam ;)

Odpowiedź:

Cenna uwaga.


Przyznaję się bez bicia, ze dyskryminowałam w tym zakresie dziewczęta:-)

Ale z drugiej strony, kto będzie tańczył na dyskotekach gdy dziewczęta będą okupowały stół DJ-a, tak jak do tej pory chłopcy?;-))


Czarno to widzę :-))


Dodam jeszcze, że jestem przekonana, że dziewczęta się na tym znają nie gorzej niż chłopcy ... tylko kto nam wtedy zadźwiga sprzęt jesli nasi Panowie poczują się odrzuceni?


:-))


Pytanie/zgłoszenie z dnia: 26-04-2010, godz. 17:24

Pytanie/zgłoszenie:

czy w tym roku bierzemy udział w rajdzie szkolnym? ;D ;)
dwa lata temu było super ;) :) ;)

Odpowiedź:

Bierzemy, bierzemy:-)


Pani Monika już zbiera drużynę.


Wiem, że było super. Szkoła w Nowym Kraszewie organizuje to rewelacyjnie:-)


Dwa lata temu było naprawdę suuuuper - szczególnie gdy razem z Panią Renatką musiałyśmy wstawać do Was po dziesięć razy w nocy:-)))

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 25-04-2010, godz. 23:58

Pytanie/zgłoszenie:

Kiedy będzie następna dyskoteka.? ;p ;]

Odpowiedź:

Kiedy tylko nas o to poprosicie:-))
Pytanie/zgłoszenie z dnia: 24-04-2010, godz. 22:40

Pytanie/zgłoszenie:

Witam.
Kto będzie miał pierwszeństwo wyjazdu na letni obóz językowy?
Czy słabsi uczniowie też będą mogli skorzystac z takiego obozu?

Odpowiedź:

Najpierw musimy wygrać konkurs, który zakłada zorganizowanie takiego obozu. Przypuszczam, że w sierpniu 2010 będą podane już wyniki.


Gdyby nam się udało, czego sobie i uczniom życzę opracujemy zasady rekrutacji.

Na pewno będzie doceniony wkład pracy ucznia - to będzie ważne kryterium.

Ważne jest to, że dziecko czyni postępy w nauce - niezależnie od tego, czy jest mniej, czy bardziej zdolnym uczniem.


Na pewno docenimy zaangażowanie.Pytanie/zgłoszenie z dnia: 13-04-2010, godz. 19:45

Pytanie/zgłoszenie:

Czy podczas wakacji bedzie zorganizowany obóz na mazury?

Odpowiedź:

Obóz językowy na mazurach jest zaplanowany na przyszłe wakacje.

Są to plany związane z nowym wnioskiem unijnym, który został złozony niedawno.


Jesli wygramy konkurs i zlozony wniosek dostanie dofinansowanie, uczniowie (około 30) będą mogli uczyc sie i odpoczywac na mazurach.


Trzymajcie zatem kciuki za powodzenie konkursu:-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 09-04-2010, godz. 14:52

Pytanie/zgłoszenie:

Kiedy będzie nowy plac zabaw?Pozdrawiam.

Odpowiedź:

Nowy plac zabaw będzie oddany do użytku prawdopodobnie po wakacjach.

W tej chwili trwaja przygotowania do skompletowania dokumentacji technicznej.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 09-04-2010, godz. 14:47

Pytanie/zgłoszenie:

Czy w wakacje bedzie wyjazd z nauczycielami?

Odpowiedź:

Nie potrafię odpowiedziec na to pytanie.


Sygnalizowałam nauczycielom, ze chcielibyście spędzic z nimi część wakacji.


Szczerze mówiąc bylismy zaskoczeni, ze nie macie nas jeszcze dość:-)


Myślimy nad tym pomysłem - trochę przygotowań to wymaga.
Pytanie/zgłoszenie z dnia: 11-03-2010, godz. 12:31

Pytanie/zgłoszenie:

witam, dziekuję za odpowiedź w sprawie tańców rzeczywiście nie zauważyłam komunikatu o wrześniu 2010 tylko o lutym 2010. Pozdrawiam

Odpowiedź:

Trochę zawiniłam tu ja:-)


Faktycznie, na samym początku widniał termin luty 2010, jednak przesunięto nam ten termin na wrzesień 2010. Zmienilam zatem informację na stronie.


Pozdrawiam:-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 10-03-2010, godz. 10:23

Pytanie/zgłoszenie:

witam,
w nawiązaniu do wcześniejszych pytań na forum apropos zajęć tanecznych w ramach otrzymanego dofinansowania unijnego jak w tym kontekscie rozumieć zajęcia z tańca organizowane obecnie w szkole z odpłatnością 25 zł .?

Odpowiedź:

Zajęcia w ramach projektu unijnego będą realizowane po podpisaniu umowy z Mazowiecką Jednostką. Termin rozpoczęcia realizacji projektu to wrzesień 2010 - o czym informowałam na stronie szkoły.


Obecnie prowadzone zajęcia nie sa realizowane w ramach tego projektu, gdyż jego realizacja jeszcze się nie rozpoczęła.Pytanie/zgłoszenie z dnia: 09-03-2010, godz. 18:57

Pytanie/zgłoszenie:

Pani Dyrektor,
Mam problem.
Dużo osób mnie przezywa.
Gdy pójdę do gimnazjum chłopcy tez pewnie będą mnie przezywać i to jeszcze bardziej.
Nie wiem co mam robić.

Odpowiedź:

To bardzo przykre, że tak się dzieje.


Osoby, które używają przezwisk w stosunku do swoich kolegów powinni wiedzieć, że bardzo ich tym ranią.


Warto im to zasygnalizować zdaniem - "Jest mi przykro, że mnie przezywasz, nie masz do tego prawa".


Wiem, że jest to bardzo trudny problem. Przykry i zasmucający. Warto jednak skupić się wtedy na prawdziwych przyjaciołach a agresorów zignorować.


Warto tez wiedzieć, że ich przezwiska wcale nie oznaczają, że jesteś kimś gorszym. To oni powinni się wstydzić.


Chłopcy?


Czy wiecie, że przezywanie kolegów jest bardzo niemęskie?

Prawdziwy mężczyzna nie naigrywa się z innych.


Warto o tym pomyśleć.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 05-03-2010, godz. 16:46

Pytanie/zgłoszenie:

Z tym badaniem kręgosłupa to jest bardzo dobra sprawa. Można by było je zrobić. Myślę że dużo rodziców zgodziło by się na te badania.
Pozdrawiam :)

Odpowiedź:

Na najbliższym zebraniu z rodzicami zasygnalizuję taką propozycję. 


Pytanie/zgłoszenie z dnia: 04-03-2010, godz. 16:11

Pytanie/zgłoszenie:

Witam
Czy rodzice pięciolatków powinni bac się obniżenia wieku szkolnego?
Co powinien umiec pięciolatek?

Odpowiedź:

Witam


Moim zdaniem nie powinni. Program nauczania dla dzieci pięcioletnich, które obecnie mogą uczęszczać do oddziału zerowego (nie jest to obowiązek ale prawo) nie jest na tyle skomplikowany by dziecko nie podołało wymaganiom.

Oczywiście mogą wystąpic pewne problemy, ale zazwyczaj są to problemy związane z zaadoptowaniem się dziecka pięcioletniego w nowych warunkach. Na szczęście nie trwa to zbyt długo - na ogół po kilku dniach dziecko z radością idzie do szkoły.


Pięciolatki są naprawdę bardzo elastyczne i chętne do podejmowania wyzwań. Dodatkowo, przebywanie wśród rówieśników, atmosfera szkoły, zabawy, udzial w uroczystościach i imprezach sprawia im dodatkowa frajdę:-)


Naprawdę, nie taki diabeł straszny:-)


Co powinien umieć pięciolatek?


W zasadzie najważniejszym jest by był w miarę samodzielny - umiał się ubierać, dbać o swoje szkolne przybory, był na tyle otwarty by bez skrępowania zgłosić chęć skorzystania z toalety, potrafił posługiwać się nożyczkami, kredkami, ołówkiem ... ale to w zasadzie potrafi juz każdy pięciolatek:-)


Zasadnicza nauka liter, a potem czytania, to już późniejsze lata.


Proszę się niepotrzebnie nie martwić. Z obserwacji wiem, że dziecko pięcioletnie doskonale sobie radzi w środowisku szkolnym.


Oczywiście są dzieci, które mogą nie wykazywać dojrzałości by podjąć naukę w przedszkolu - wtedy nalezy wnikliwie rozważyć decyzję posłania pięciolatka do szkoły.


Pozdrawiam i ... czekam na pięciolatka:-)
Pytanie/zgłoszenie z dnia: 03-03-2010, godz. 18:23

Pytanie/zgłoszenie:

kiedy będą zdjęcia szkolne?

Odpowiedź:

Fotograf jest umówiony na przełomie marca i kwietnia.
Pytanie/zgłoszenie z dnia: 25-02-2010, godz. 16:56

Pytanie/zgłoszenie:

Niestety w naszej szkole /.................................................../

Odpowiedź:

Musiałam troszkę skrócić Twoja wypowiedź drogi respondencie bo gdybym to upubliczniła i ustosunkowała się do niej pewnie znalazłoby się kilka osób , które by mnie chętnie otoczyły smołą i posypały pierzem:-))


(dla zaspokojenia ciekawości powiem, ze wypowiedź nie dotyczyła krytyki szkoły)


Po namyśle zdecydowałam się tu napisać, bo temat ciekawy a ta witryna to jedyny w tym momencie sposób zasygnalizowania Ci tego. Chętnie o tym podyskutuję drogą mailową - gdybym tylko znała adres , na który mogłabym wysłać list:-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 21-02-2010, godz. 19:06

Pytanie/zgłoszenie:

Pani Dyrektor czy będą jakieś badania kręgosłupów dzieci. Bo niektóre dzieci to chodzą lekko zgarbione ;)
Pozdrawiam ;)

Odpowiedź:

O, to jest właśnie ogromny problem.


Niestety nie mam środków finansowych na to by zapewnić wszystkim potrzebującym dzieciom zajęcia korekcyjne. Jedyna droga to praca z dzieckiem we własnym zakresie (pod kontrolą specjalisty), bo każda sytuacja zdrowotna  dziecka jest zróżnicowana.


Badanie w szkole?


Powiem tak ... mogę je zorganizować jesli rodzice wyrażą taką potrzebę. Oczywiście będą to badania dobrowolne i płatne. Może to tez zrobić lekarz pierwszego kontaktu (tu nie ma odpłatności).


Ale co dalej?


Na postawy rodziców i ich odpowiedzialność za zdrowie dziecka nie mam już wpływu.


Czy zdiagnozowane dziecko będzie miało zapewnioną opiekę specjalisty?


Coś jednak staram się robić w tej mizerii finansowej.

Aktualnie pracuje nad wnioskiem unijnym, w ramach którego zapewnimy dzieciom przez 8 miesięcy zajęcia rehabilitacyjne i korekcyjne na basenie.


Może się uda.Pytanie/zgłoszenie z dnia: 21-02-2010, godz. 18:44

Pytanie/zgłoszenie:

Jakie są kryteria nagradzania/wyróżniania/ uczniów nauczanych w zintegrowanym systemie w kl. I-III?

Odpowiedź:

Nie rozumiem o co Pani pyta już kolejny raz.

Co Pani rozumie pod pojęciem nagradzanie/wyróżnianie ?


Jeśli chodzi Pani o sposoby motywowania dziecka to nie jest miejsce na tak szeroki opis.

Mam Pani tu opisać cały wachlarz metod z podziałem na klasy?;-)


Proszę przyjść do szkoły i porozmawiać z wychowawcą Pani dziecka.


Będzie Pani miała możliwość uzyskania szczegółowych informacji w tym temacie.


Zapraszam

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 30-01-2010, godz. 08:52

Pytanie/zgłoszenie:

a jakie będą "atrakcję" za te 100 tyś. złoty, oprócz nauki tańca, wycieczek?
Pozdrawiam ;)

Odpowiedź:

Oprócz tanca i wycieczek będą : koło teatralne, plastyczne, języka obcego, matematyczne, informatyczne, świetlica, zajęcia z psychologiem i logopedą.


Coś będzie można dla siebie wybrać:-)Pytanie/zgłoszenie z dnia: 27-01-2010, godz. 20:43

Pytanie/zgłoszenie:

o dentyście :
z nadzieją ;)

Odpowiedź:

Tez miałam taka nadzieję - że przejdzie to działanie. Jednak regulamin konkursu w tej edycji nie pozwalał na to. Uważam, że to był minus tego konkursu.


Bardzo żałuję, bo wiem jakie korzyści osiągnęły dzieci z opieki stomatologicznej.


Może w przyszłości zmienią się zasady, na co liczę.


Pozdrawiam :-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 27-01-2010, godz. 13:39

Pytanie/zgłoszenie:

Czy gdy dostaliśmy 100 tyś (jako szkoła) znów będzie szkoła równych szans czyli dentysta?

Odpowiedź:

Nie, dentysty nie będzie w tej edycji:-))


Jestem bardzo  ciekawa czy pytanie zostało zadane ze strachem, czy z nadzieją:-))Pytanie/zgłoszenie z dnia: 21-01-2010, godz. 20:33

Pytanie/zgłoszenie:

Czy teraz będziemy jeździć na basen uczyć się pływać?
Jeśli już to jakie klasy? :)
pozdrawiam ...

Odpowiedź:

Rozumiem, że pytasz o projekt unijny.


Niestety nauka pływania nie została zakwalifikowana jako zadanie do realizacji, co mnie zmartwiło bardzo. Jednak zaplanowałam coś innego, równie ciekawego dla uczniów - naukę tańca:-)


Oczywiście domyślam się, że chłopcy nie za bardzo się z tego ucieszą, ale mus to mus - każdy mężczyzna powinien umieć tańczyć - a to z kolei ucieszy dziewczęta:-)


Oprócz tych zajęć będziecie mieli dużo wycieczek, koło teatralne, plastyczne, matematyczno-informatyczne, językowe, świetlicę ...


I najważniejsze - na tych zajęciach nie będzie ocen:-))Pytanie/zgłoszenie z dnia: 02-01-2010, godz. 16:05

Pytanie/zgłoszenie:

Czemu w szkole nie ma psychologa?

Odpowiedź:

W szkole nie ma psychologa, który jest zatrudniony przez Dyrektora szkoły. Niestety liczba etatów nie zależy ode mnie tylko od zgody organu prowadzącego, którym jest Gmina Klembów.


Nie oznacza to, że Szkoła jest pozbawiona pomocy psychologicznej. Współpracują z nami psychologowie z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Tłuszczu. Poradnia udziela nam wsparcia.


Być może, juz w lutym będzie wiadomo, czy uzyskaliśmy środki unijne na zatrudnienie psychologa bezpośrednio w naszej Szkole.


Domyślam się, że skoro pytasz chcialabyś/chciałbyś uzyskac pomoc.


Oprócz standardowej procedury, czyli zgłoszenie do Wychowawcy możesz również naświetlić swój problem za pomocą tej strony internetowej.

Zapewniam Cię, że nie wszystkie pytania są upubliczniane. Jeśli tylko osoba pisząca życzy sobie tego, istnieje możliwość uzyskanie odpowiedzi na zasadzie prywatnej korespondencji.


Wystarczy tylko podać adres e-mail, na który powinna byc wysłana odpowiedź.Pytanie/zgłoszenie z dnia: 03-12-2009, godz. 14:19

Pytanie/zgłoszenie:

A koniec świata w 2012r?!
Ja nie chce umierać!!!

Odpowiedź:

Zapewniam Cię, że ja tez nie:-)


Z tego powodu odwołujemy koniec świata w 2012 roku :-))


Chociaż, obserwując sukcesy naszych piłkarzy jestem pewna, że w 2012 roku wielu kibiców krzyknie - "Koniec świata!":-)


Drogi pytający, teraz poważniej - nikt nie wie kiedy nastąpi koniec świata. Osoby, które rozpowszechniają informacje o dacie jego końca  są delikatnie mówiąc mało rozgarnięte:-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 02-12-2009, godz. 20:15

Pytanie/zgłoszenie:

Boje się wirusa AH1/N1!!!
Co robić?!
a jestem już w gimnazjum!

Odpowiedź:

Rozumiem obawy, jednak pragnę Cię uspokoić. 

Prasa, telewizja spowodowały, że wiele osób zaczęło się bać zachorowania. Szczególnie dzieci, dla których szokujace informacje telewizyjne czy prasowe wydają się horrorem.


Pamiętam jak bardzo wiele obaw, strachu wśród dzieci, wzbudziła głupia informacja o spodziewanym końcu świata w związku z pędzaca na nas asteroidą. To były tylko jakieś mało realne hipotezy - dorosli to wiedzieli i nie przejmowali sie zbytnio. Natomiast dzieci cierpialy z powodu niewyobrażalnego lęku.


Teraz jest podobnie. Dlatego wierz mi, nie ma powodów do niepokoju.


Jeśli chcesz być zdrowy i ograniczyć ryzyko zachorowania na grypę, przeziębienie  warto byś poznał następujące zasady :


Zalecenia dotyczące zdrowego stylu życia wpływające na potęgowanie i umacnianie zdrowia


1. Odpowiedni ubiór


Dzieci i młodzież powinny ubierać się odpowiednio do pogody, tak by organizm nie przegrzewał się i nie pocił podczas wysokich temperatur na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń np. w domu, w szkole i innych. Nie należy rownież pozwolić na to, by organizm został wyziębiony podczas niskich temperatur i niekorzystnej aury. Należy zadbać o odpowiedni ubior ze szczególnym zwróceniem uwagi na okrycie głowy, okrycie tułowia (okolice nerek), a także na ciepłe i nieprzemakalne obuwie.


2. Urozmaicona dieta bogata w składniki odżywcze, witaminy i minerały


W diecie wzmacniającej odporność nie powinno zabraknąć białka, szczegolniezawartego w chudym mięsie, drobiu, rybach, jajach i serach. Szczególną rolę odgrywają tu także witaminy: C, A, E zawarte przede wszystkim w świeżych owocach i warzywach oraz witamina D, ktora jest produkowana pod wpływem promieniowania słonecznego padającego na skórę. Istotne są też składniki mineralne takie jak cynk, żelazo, magnez, selen. W diecie nie powinno zabraknąć błonnika. Należy pić dużo wody (zaleca się 30 ml/kg.m.c.), a także mleka i napojów mlecznych, fermentowanych (550g/dzień). Bardzo ważne jest, aby dzieci i młodzież spożywały przed wyjściem do szkoły śniadanie, II śniadanie w szkole oraz ciepły posiłek na obiad w szkole lub po powrocie do domu. Kolacja powinna być lekkostrawna, spożywana minimum 2 godziny przed snem.


3. Aktywność fizyczna i zabawa


Zaleca się, aby codziennie, niezależnie od pogody, spędzać przynajmniej godzinę na powietrzu. Należy zachęcać dzieci i młodzież do jak najczęstszej aktywności fizycznej. W okresie wzrostu i rozwoju młodych osob należy unikać zbyt forsownych, mocno obciążających sportów. Wskazane jest także od czasu do czasu zmieniać klimat i otoczenie.


4. Sen i odpoczynek


Nic tak nie regeneruje i nie wzmacnia sił organizmu, a co za tym idzie rownież odporności, jak właściwa ilość snu, w wywietrzonym wcześniej pomieszczeniu.Optymalna dawka nocnego odpoczynku w przypadku dzieci i młodzieży w wieku szkolnymjest większa niż u dorosłego i wynosi 9-11 godzin na dobę.


5. Higiena


Należy utrzymywać higienę osobistą i otoczenia. Zmieniać regularnie bieliznę osobistą oraz pościel. Ważne jest rownież systematyczne wietrzenie pościeli. Ponadto należy mieć przy sobie zawsze jednorazowe chusteczki higieniczne i systematycznie, w miarę

potrzeby, oczyszczać nos z wydzieliny. Należy systematycznie myć dłonie, szczególnie podczas korzystania z toalety. Starajmy sie nie pocierac dłońmi okolic oczu, unikajmy wkladania dłoni do ust, nosa. To są potencjalne drogi wnikania wirusów i bakterii do organizmu.


Należy unikać miejsc, w których wiemy, że chorują ludzie. Lepiej będzie gdy odłożymy wizytę u ukochanej cioci gdy wiemy, że chorują jej dzieci.


Absolutnie niedopuszczalne jest picie napojów z jednej butelki (np. w szkole), popularne "daj gryza" to ogromna nieodpowiedzialność i ryzyko zakażenia się różnymi chorobami - nie tylko grypą!!


Pytanie/zgłoszenie z dnia: 11-11-2009, godz. 20:02

Pytanie/zgłoszenie:

Czy będzie jakaś dyskoteka?

Odpowiedź:

Pomęczcie robaczki trochę wychowawców - to będzie:-)
Pytanie/zgłoszenie z dnia: 10-11-2009, godz. 13:52

Pytanie/zgłoszenie:

Czemu nie ma już sklepiku szkolnego?
PS. Dobrze wtedy było...

Odpowiedź:

Dobrze ale niezdrowo:-)


Jednak planuję uruchomienie sklepiku z czymś nowym. Wkrótce się przekonacie.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 09-11-2009, godz. 22:31

Pytanie/zgłoszenie:

Czy 1 gim , może wrócić do szkoły w Dobczynie ?:)

Odpowiedź:

Trudna sprawa:-)


Jedyna możliwość to zostac nauczycielem i podjąć pracę w szkole w Dobczynie.

Lub zostać dyrektorem tej szkoły - ale aż tak źle nikomu nie życzę:-))

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 29-10-2009, godz. 16:47

Pytanie/zgłoszenie:

Kiedy będzie nocowanie 6 klasy? Niech pani namówi Pana Janusza żeby je zorganizował.

Odpowiedź:

Moi drodzy - sami namawiajcie:-)

Ja nie będę się narażać;-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 27-09-2009, godz. 09:47

Pytanie/zgłoszenie:

Czy można przynosić telefon komórkowy do szkoły?

Odpowiedź:

Przynosić można, bo czasami rodzice chcą mieć kontakt z dzieckiem tuz po lekcjach lub w drodze dziecka do domu.


Nie znaczy to, że można go używać podczas trwania zajęć - to jest zabronione. Dobrze wiecie, że zawsze możecie skorzystać z telefonu w sekretariacie szkoły - gdyby zaistniała pilna potrzeba.


Reasumując, zasady sa takie :

- telefon podczas trwania zajęć powinien być wyłączony;
- w sprawach pilnych korzystamy z telefonu w sekretariacie szkoły;
- szkoła nie ponosi odpowiedzialności  w przypadku zagubienia, zniszczenia lub utraty telefonu - posiadacie go na własną odpowiedzialność;


Pytanie/zgłoszenie z dnia: 11-05-2009, godz. 18:20

Pytanie/zgłoszenie:

Dzien dobry... kiedy bedzie cos wiadomo o stypendiach?

Odpowiedź:

Proszę o kontakt telefoniczny w tej sprawie. W sekreteriacie szkoły są juz decyzje o przyznaniu stypendium.
Pytanie/zgłoszenie z dnia: 07-02-2009, godz. 19:44

Pytanie/zgłoszenie:

Czy będzie nowy didżej?

Odpowiedź:

Dopiero teraz zauważyłam to pytanie:-)

 

Didżej był i będzie "stary" bo sprawdzony:-))

 

 

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 09-12-2008, godz. 10:18

Pytanie/zgłoszenie:

Kiedy bądą wystawiane jasełka w szkole?

Odpowiedź:

Jasełka i spotkanie wigilijne w klasach odbędą się 19 grudnia. Jasełka planujemy wystawić o godzinie 10.30.
Pytanie/zgłoszenie z dnia: 02-12-2008, godz. 13:32

Pytanie/zgłoszenie:

Witam serdecznie, mam pytanie kiedy zostanie oddane do uzytku nowe boisko???

Odpowiedź:

Boisko zostanie oddane do użytku wiosną. W tej chwili oczekujemy na następny etap robót, którym jest wymalowanie linii rozgraniczających.

Zła pogoda uniemożliwiła wykonanie tego w listopadzie.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 07-11-2008, godz. 18:18

Pytanie/zgłoszenie:

Co do Hogwartu i Dumbledore'a, to chyba damy radę:) No bo nasza szkoła potrafi wszystko, a Pani Dyrektor jest najlepsza na świecie, jak i szkółka:)

Odpowiedź:

O!Taką opinię to ja rozumiem!

Tym bardziej, że sie z nią całkowicie zgadzam, w szczególności w "najlepszości" na swiecie:-)))

 

 

 

 

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 25-10-2008, godz. 15:29

Pytanie/zgłoszenie:

Pani Dyrektor, czy na Halloween będzie jakaś dyskoteka lub inna impreza w najfajniejszej szkole świata, tzn. SP Dobczyn???(Mam taaaką nadzieję, że TAK!).

Odpowiedź:

Będzie, będzie - jak przystało na najfajniejszą szkołę świata:-)))

 

Tylko czy my sie nie zamienimy w Hogwart a ja w Dumbledore'a ?;-))

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 09-10-2008, godz. 12:00

Pytanie/zgłoszenie:

Prosze pani, jak ma pani na imie?

Odpowiedź:

Też zdarza mi się zapominać o róznych bardzo ważnych rzeczach;-)

 

Własnie w tej chwili waham się co do wyboru imienia:-)))

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 07-09-2008, godz. 19:18

Pytanie/zgłoszenie:

Czy dzieci z zerówki będą podzielone na grupy takie jak pięciolatki i sześciolatki czy razem się będą uczyć???

Odpowiedź:

Będą się uczyc razem. Rodzice, posyłając pięciolatki do szkoły wzięli na siebie zobowiązanie, że dziecko będzie realizowało podstawę programową dla dzieci sześcioletnich.
Pytanie/zgłoszenie z dnia: 03-08-2008, godz. 00:15

Pytanie/zgłoszenie:

Czemu strona naszej szkoły juz nie bierze udziału w konkursach??
kiedys zajelismy 1 miejsce...

Odpowiedź:

Zajęlismy I miejsce w konkursie Eduseeka i sądzę , że był to ogromny sukces.

 

Dlaczego nie startujemy dalej?

No cóż, bycie stale gwiazdą jest dosyc trudne - dla gwiazdy:-)

 

Poza tym, nie ma gwarancji, ze znów zdobędziemy I miejsce:-))

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 26-06-2008, godz. 21:25

Pytanie/zgłoszenie:

Mam pytanko... Czy dzieci w wieku 5 lat mają obowiązek iść do szkoły wraz z dziecimi które mają 6 lat?

Odpowiedź:

Nie ma takiego obowiązku.

 

Od września 2008 do zerówki pójdą obowiązkowo dzieci sześcioletnie( tak było do tej pory). Od wrzesnia 2009 ministerstwo planuje posłać sześciolatki (obecne pięciolatki) razem z siedmiolatkami (obecne sześciolatki) do pierwszej klasy. To są na razie plany i nie ma jeszcze zmian w Ustawie o Systemie Oświaty.

 

Rodzice obawiają się, że posłanie od wrzesnia 2009 dzieci sześcioletnich do pierwszej klasy, bez przygotowania przedszkolnego, może być dosyc problematyczne.

 

Wiele srodowisk sprzeciwia się planom ministerstwa.

 

Jak będzie to wszystko wygladało w przyszłości - trudno powiedzieć.

 

 

 

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 04-05-2008, godz. 16:08

Pytanie/zgłoszenie:

Pilne pytane. Proszę o pomoc. Potrzebuję wyczerpującej odpowiedzi. Z góry dziękuję.
Postanowiłem schować się za naszym samochodem, skąd był doskonały widok na całą ulice.Kucnąłem przy swoim wozie i nagle z niepokojem zauważyłem, że tarcze hamulcowe przy przednich kołach mają jakieś brunatne plamy, podobne do rdzy.
Proszę mi odpowiedzieć, czy ja mogę jeździć z takimi tarczami hamulcowymi, czy trzeba je stoczyć?
Jeżeli natomiast trzeba ja wymienić, to czy można zamontować tańszy zamiennik, a nie oryginalne, a jeżeli tak, to które najlepiej?

Odpowiedź:

Na wstępie sugeruję kucnąć również przy tylnich kolach, bo moze i tam rdza się zadomowiła:-)

Mozna jeżdzic z takimi tarczami, mozna je równiez stoczyć.

Mozna zamontowac tańszy zamiennik, mozna również oryginalne.

Najlepiej przednie i tylnie równoczesnie;-)

 

Wyczerpujaco?;-))

 

PS. Kablówka w Ożarowie Mazowieckim dobrze się sprawuje?

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 30-04-2008, godz. 21:22

Pytanie/zgłoszenie:

MY CHCEMY MŁODSZE RODZEŃSTWO!!!

Odpowiedź:

Ale to nie do mnie postulat kochani:-))
Pytanie/zgłoszenie z dnia: 22-04-2008, godz. 11:44

Pytanie/zgłoszenie:

Prosze pani!!!!Mam pytanko....Czy wakacje skończą sie szybciej ?

Odpowiedź:

Nie skończą się szybciej, choć na pewno skończą się za szybko:-)
Pytanie/zgłoszenie z dnia: 13-04-2008, godz. 23:08

Pytanie/zgłoszenie:

Kochana Pani Dyrektor. Przyszła wiosna i znowu nie lubię chodzić do szkoły. Co robić?

Odpowiedź:

Doskonale Cię rozumiem ... ach  ta wiosna:-)

 

Co robić?

Hm ... musisz jakoś się przemęczyć do wakacji:-))

 

Nie wierzę, że jesteś moim uczniem, bo moi uczniowie lubią szkołę. Pozostaje opcja, że jesteś uczniem innej szkoły ... więc musisz się do tej wiosny w szkole nastawić optymistycznie lub opcja, że jesteś moim nauczycielem ( zasugerowałam się tym, że jestem Kochana Pani Dyrektor):-)

 

W tej opcji mam dla Ciebie jedyną radę - musisz się jakoś przemęczyć do wakacji:-))

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 05-04-2008, godz. 13:14

Pytanie/zgłoszenie:

Pani Dyrektor,czy lubi Pani pograć sobie czasem w jakieś gry komputerowe???

Odpowiedź:

W zasadzie nie. Czasami grałam w scrabble. Wolę jednak, jeśli już gram, grę z realnymi partnerami.

 

Ale pamiętam, że strasznie lubiłam grać w Kulę na Playstation:-)

 

Przypalony obiad mnie troszkę otrzeźwił:-)

 

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 01-04-2008, godz. 16:42

Pytanie/zgłoszenie:

Chciała bym mić mlodsze rodzieństwo...Co moge zrobić??????:-)
Z góry dzękuje!!!

Odpowiedź:

Widzę, że temat powraca.

 

Jednak czy nie uważacie, że stawiacie mi zbyt wygórowane wymagania?;-)

 

Nie mam absolutnie żadnego wpływu na decyzje Waszych Rodziców - w tym temacie.

 

:-))

 

 

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 01-04-2008, godz. 16:39

Pytanie/zgłoszenie:

Czemu nie było zdjęć w tym roku szkolnym???

Odpowiedź:

Zdjęcia będą pod koniec kwietnia.
Pytanie/zgłoszenie z dnia: 24-03-2008, godz. 13:05

Pytanie/zgłoszenie:

Ja chcę mieć młodsze rodzeństwo mam starsze i bardzo je kocham, chciała bym mieć młodsze ale rodziece są trochę starsi i nie chcą ja mam 10lat , brat 18 ja siostra 20 co robić?

Odpowiedź:

Bardzo często slyszę, że ktos chcialby miec młodsze rodzeństwo.

 

Moja mlodsza córka, tez mi o tym wspominała - ale w okresie kiedy bawiła sie lalkami. Mysle,że uważała wtedy,że fajnie byłoby miec w domu taką zywą lalkę:-)

 

Gdy zaczela dorastać - przestała - i nie dlatego,że uznała, że jestem troszke za stara :-)

 

Twoi rodzice wiedzą co oznacza wychowywanie dzieci - maja ich przeciez trójkę. To ogromna odpowiedzialność , wymagajaca wielu wyrzeczeń i sił - choć nie ma nic wspanialszego od dzieci (o ile nie wpedzaja rodziców w obłęd:-))

 

Sa trochę starsi? ... no cóż, taka kolej rzeczy. Ty też dorastasz:-)

 

Ale wiesz kotku? Twoja siostra ma 20 lat. Sądzę, że wkrótce załozy rodzinę i zapragnie mieć dziecko.

Zostaniesz wtedy ciocią i będziesz mogła pomagac siostrze w wychowywaniu siostrzeńca , bądź siostrzenicy.

 

A ten maluch bedzie Cię po prostu uwielbiał:-)

 

No to czekamy az zostaniesz ciocią:-)

 

 

Tak przy okazji dodam słowo do rodziców czytajacych nasze "Pytania i odpowiedzi"

 

Wielu uczniów mówi, że bardzo by chciało  miec rodzeństwo.

 

Niczego nie sugeruję, o nie - po prostu przekazuję ich życzenia:-))

 

 

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 09-03-2008, godz. 12:06

Pytanie/zgłoszenie:

Prosze pani...W innych klasach to zawsze zdawałam z nagrodą...A teraz myslę że nie zdam a bardzo chce....Co moge zrobić?Myślę że się troszeczke opuściłam....Ma pani na to jakąś rade???
Czekam na odpowiedz!!!

Odpowiedź:

Mamy teraz początek marca. Oceny będą wystawiane w czerwcu - masz więc troszkę czasu by poprawic wyniki.

 

Musisz po prostu systematycznie sie uczyć, zaplanowac sobie racjonalnie czas - dzieląc go na nauke , zabawe i wypoczynek.

 

Myslę, że skoro bardzo chcesz zdać z nagrodą to na pewno tak będzie:-)

 

Wszytko zależy od Ciebie.

 

Życzę powodzenia i wiary we własne możliwości.

 

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 13-02-2008, godz. 11:20

Pytanie/zgłoszenie:

Dzień dobry;-) Mam do pani pytanie: czy odrabianie lekcji jest obowiazkowe???:-)

Odpowiedź:

Dzień dobry.

 

W ferie i wakacje- nie:-))

 

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 30-01-2008, godz. 19:33

Pytanie/zgłoszenie:

Bardzo boję się testu który odbędzie się 8 kwietnia ponieważ aby dostać się do gimnazjum gdzie chcę iść trzeba mieć co najmniej 30 pkt. Co zrobić aby uzyskać takie wynik?? Bo czuję że testy próbne które mamy co miesiąc nie pomogą. Proszę o radę.

Odpowiedź:

Widzę, że temat sprawdzianu w klasie VI powraca i dla wielu uczniów jest to ogromnym stresem.

 

Jest jeszcze sporo czasu. Gdy systematycznie zaczniesz powtarzac materiał na pewno sie uda osiągnąć dobre wyniki.
Sprawdzian wbrew pozorom nie jest trudny. Kiedy uczeń ma usystematyzowane wiadomosci, podejdzie do sprawdzianu ze spokojem i odpowiedzialnością na pewno uda mu sie napisac go dobrze.

 

Pamietaj, że stres jest paraliżujacy i bardzo czesto dobrzy uczniowie - ulegając mu pisza sprawdzian gorzej niż nauczyciele by sie tego spodziewali.

 

Po prostu sie ucz, powtarzaj, rozwiazuj samodzielnie przykladowe testy.Rób sobie notatki, zapisuj braki wiedzy a potem je uzupelniaj. Popros nauczyciela o wytłumaczenie czegoś, czego nie rozumiesz. Na pewno chetnie Ci pomogą.

 

Powolutku nabierzesz wiary we wlasne mozliwosci, zyskasz wiekszą pewnośc siebie gdy zauwazysz,że zaczynasz coraz lepiej sobie radzic z zadaniami sprawdzianu.

 

Uczniowie juz kilkakrotnie pytali mnie o sprawdzian.

 

Zajrzyj tu :

 

Jak dobrze napisać sprawdzian

Boję sie testu

Egzamin gimnazjalny

 

Życzę powodzenia ...

 

 

 

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 20-01-2008, godz. 13:25

Pytanie/zgłoszenie:

Czy jest taka mozliwosc zeby w Dobczynie powstalo gimnazjum???? :))

Odpowiedź:

Nie wykluczamy takiej mozliwosci, jednak nie jest to takie proste.

Odpowiadałam juz na podobne pytania tu :

 

Czy będzie gimnazjum w Dobczynie ?

 

Czy zrobi Pani gimnazjum w Dobczynie?

 

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 09-01-2008, godz. 15:05

Pytanie/zgłoszenie:

Czy na Dzień Dziecka 2008 będzie festyn?

Odpowiedź:

Planujemy organizację festynu.

 

Mamy nadzieję, że do organizacji włączą sie rodzice oraz, że dopisze pogoda.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 09-01-2008, godz. 15:04

Pytanie/zgłoszenie:

Czy w szkole są zdjęcia z uczniami,którzy chodzili do klasy z Danielem Czarnowskim???

Odpowiedź:

Tak, są takie zdjecia:-)

 

 

 

 

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 04-01-2008, godz. 21:03

Pytanie/zgłoszenie:

czy pani mowi swoim wychowankom zeby sie nie bali spr po 6 klasie....?? mi pani dyrektor ciagle to powtarzala i mimo ze nie bylam az tak pilna uczennica (tzn bardzo dobrze sie uczylam ale bylam duzym leniuchem i trzeba mnie bylo poganiac) i nie przygotowywalam sie do testow...to ciagle myslalam o tym co mowila moja pani i test napisalam na 40 punktow....teraz czekam na testy po gim..na te sie juz boje bo kazdy nauczyciel powtarza ze wszystkim niedobrze pojdzie i ze nie dostaniemy sie do szkol do ktorych chcemy..:( strasznie sie pogorszylam sie w nauce...ze sredniej 5.74 w podstawowce spadlam w gim na 4.3......dlaczego tak jest??? niech pani mi cos poradzi....co zrobic zeby napisac testy na koniec gim dobrze...bardzo prosze o odpowiedz.....dodam jeszce ze nie chodzilam do podstawowki d dobczyna (bo nawet nie wiem gdzie to jet) ale i tak prosze pania o rade......

Odpowiedź:

Och...widzę, że przezywasz ogromny stres w związku z nauką w gimnazjum. Postaram się odpowiedzieć CI na Twoje pytania.

 

Dlaczego masz niższą średnią w gimnazjum?

Nauka w gimnazjum jest trudniejsza niż w podstawówce. Do tego dochodzi stres związany z nową szkołą, nauczycielami. Jednak niie uważam,że srednia 4,3 jest "pogorszeniem". To wysoka srednia.

Martwisz się o testy.Martwisz się wieloma innymi rzeczami. Na pewno jestes często smutna. Brak pozytywnego myslenia nie pomaga w nauce. Spróbuj bardziej optymistycznie spojrzec na to wszystko.

 

Co zrobic aby dobrze napisac testy?

 

Musisz się uczyć i wierzyć, że przyniesie to oczekiwany efekt.

Czy wiesz, że gdzies tam w przestrzeni siedzi sobie dobry Dżin i słucha Twoich rozkazów?:-)

Jesli myslisz "Nie uda mi się, słabo napiszę test" Dżin słyszy -" slabo napiszę test" i spelnia twój rozkaz.

 

Nieprawdą jest to co mówia nauczyciele , że wszystkim pójdzie źle test i nie dostaniecie sie do wybranych szkół. Tego nikt nie wie teraz, a juz na pewno nie nalezy mówić, że wszystkim podwinie sie noga.

 

Piszesz, że jestes zdolna tylko troszke leniwa. Wiesz co? Mam dla Ciebie radę. Napisz sobie plan dnia, z uwzględnieniem godzin nauki i odpoczynku, spotkań z przyjaciołmi. Potem trzymaj sie tego harmonogramu.

Zaplanuj sobie, że w styczniu powtórzysz j. polski i historię, w lutym matematykę chemię , biologię i fizykę, w marcu wszystko sobie raz jeszcze przypomnisz.

 

Jesli bedziesz pracować, uczyc się, uwierzysz we wlasne mozliwości, spojrzysz pogodniej na świat - na pewno się uda - czego Ci serdecznie zyczę.

 

Dodam jeszcze, że wcale nie jest najwazniejsze czy napiszesz test rewelacyjnie, czy dostaniesz się do rewelacyjnego liceum.

Najwazniejsze jest bys była dobrym czlowiekiem.

Dziewczynka ambitną,  mądrą i z zasadami, mająca swoje zdanie i styl, szanująca innych ludzi, przyjazną a jednoczesnie potrafiąca mówić "nie" gdy uważasz, że ktos proponuje Ci cos niestosownego.

 

Taka postawa bardzo procentuje w zyciu.

 

Trzymam za Ciebie kciuki i życze Ci sukcesów.

 

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 21-12-2007, godz. 16:54

Pytanie/zgłoszenie:

Kiedy będzie nastepna dyskoteka? Prosze pani? Pani boi sie ciemnosci?bo ja tak:-(co moge zrobic?

Odpowiedź:

Następna dyskoteka będzie w styczniu.

 

Co do ciemnosci to nie tyle się boję ile nie lubię - jak kazdy chyba.

A już znalezienie latarki gdy nagle wyłączą prąd jest koszmarem.

 

Spać wolę jednak przy zgaszonym swietle:-)

 

Nie ma co się bac ciemności, bo to nie ciemność nas "straszy" ale nasza wyobraźnia.

 

Co mozesz zrobić?

Hm...mysle, że jak podrosniesz przejdą strachy jak ręka odjął.

 

Na razie możesz sobie zafundować fluorescencyjne gwiazdki na sufit:-)

 

Aby uprzedzic następne pytanie powiem juz teraz, ze pająków się nię boję:-)

 

 

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 19-12-2007, godz. 19:09

Pytanie/zgłoszenie:

W telewizji powiedzieli ze uczniowie nie muszą odrabiac prac domowych.Czy w naszej szkole też tak bedzie?

Odpowiedź:

Telewizja to fajna sprawa:-)

 

Gdyby wierzyć we wszystko co podaje  byłoby całkiem wesoło:-))

 

Muszę Cię rozczarować, drogi pytający - jeszcze długo będziesz odrabiał pracę domową.

 

Oczywiście, jak się uprzesz, mozesz nie odrabiać. Konsekwencje znasz;-)

 

Przykro mi, że pozbawilam Cię  nadziei na beztroskie leniuchowanie po lekcjach.

 

Oj...bardzo bym chciała by telewizja podała, że uczniowię musza przeczytać co najmniej dwie książki w miesiącu, lub...że od nowego roku benzyna będzie tańsza o 50%:-))

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 19-12-2007, godz. 13:33

Pytanie/zgłoszenie:

Pani Dyrektor. Czy to prawda że w wigilię zwierzeta mówią ludzkim głosem?

Odpowiedź:

Podobno się to zdarza.

Papuga z całą pewnością ( po szkoleniu), szpak czasami.

 

Jedno wiem na pewno. Niektóre "zwierzęta" nigdy nie mówią "ludzkim głosem":-)

 

Lepiej ich nie spotkac na swej drodze, tym bardziej w wigilię.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 18-12-2007, godz. 14:34

Pytanie/zgłoszenie:

Pani Dyrektor. Pani jest taka mądra i dobra i zawsze wszystko wie.Proszę, niech Pani powie, czy jak św. Mikołaj nie przyniósł mi prezentu, to i Gwiazdka też tego nie zrobi?
Chcę dodać, że zachowuję sie grzecznie, no... czasmi zdarza mi się coś przeskrobać, ale to tylko troszkę. Pozdrawiam Panią serdecznie i życzę Wesołych Świąt.

Odpowiedź:

Taka mądra to nie jestem by znac zamiary Mikołaja lub Gwiazdki.:-)

 

Mogę Ci tylko powiedziec, ze i ja od czasu do czasu cos przeskrobię a jednak na Gwiazkę otrzymuję prezent.

Pewnie z Toba będzie podobnie.

 

Na Mikolaja tez nic nie dostałam choś wydawało mi się, że byłam grzeczna. Myslę, że po prostu ksiegowa Mikołaja ma nieaktualną bazę danych adresowych:-))

 

Dziękuje za pozdrowienia i równie serdecznie Cię pozdrawiam.

 

Na wszelki wypadek podaję Ci adres św. Mikolaja, może trzeba będzie złozyc reklamację:-)

 

Santa Claus' Office
FIN-96930 Napapiiri
Rovaniemi
Finland

 

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 25-11-2007, godz. 23:55

Pytanie/zgłoszenie:

Będzie gimnazjum w Dobczynie...Trudno odejsc z tej szkoły.Prosze

Odpowiedź:

Bardzo się cieszę, że dobrze czujesz się w szkole w Dobczynie. Tak powinno być - by uczeń lubił miejsce, w którym spędza wiekszość swego czasu.

 

Może kiedyś będzie gimnazjum w Dobczynie. Przyznam, że byłoby to korzystne dla uczniów. Ale to perspektywa nie na najbliższy czas.

 

Ze swojej strony mogę Ci tylko powiedzieć, że z każdej zmiany mozna czerpac korzyści dla siebie, zdobywac doświadczenie. Trzeba poznawac nowych ludzi, otwierać się na swiat.

 

Życzę Ci sukcesów, odwagi, optymizmu.

 

Będzie dobrze.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 14-11-2007, godz. 20:34

Pytanie/zgłoszenie:

Kiedy bedzie w szkole jakas dyskoteka albo jakies inne zabawy ??

Odpowiedź:

Najbliższa dyskoteka planowana jest w piątek 21 listopada. A inne zabawy? ... hm ... masz drogi uczniu do dyspozycji : kółko teatralne, informatyczne,matematyczne, j. angielskiego, zaj. świetlicowe, wyjazdy na basen, do teatru, wycieczki krajoznawcze:-)

 

Nudne to wszystko?

;-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 24-10-2007, godz. 09:11

Pytanie/zgłoszenie:

Jakie pierwsze kroki mam postawići jak pomuc dziecku który ma troszkie kłopoty języka polskiego zna zasady lubi czytać a robi błęndy ortograficzne bardzo proszę

Odpowiedź:

Jakie pierwsze kroki mam postawići jak pomuc dziecku które ma troszkie kłopoty z języka polskiego zna zasady lubi czytać a robi błęndy ortograficzne bardzo proszę.

 

Nie sądzę drogi pytajacy byś mógł pomóc swojemu dziecku ... no chyba, że będziecie wspólnie pracować nad ortografią pod okiem kogos innego:-)

 

Jako pierwszy krok, dla Was obojga proponuję korzystanie z :

 

 

Słownik ortograficzny

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 05-09-2007, godz. 19:39

Pytanie/zgłoszenie:

Zrobi pani tu w Dobczynie gimnazjum ...plizzz ? ?

Odpowiedź:

Trudna sprawa. Jest do dosyć skomplikowany proces.

 

Rozumiem, że jestes absolwentem naszej szkoły i bardzo trudno znosisz rozstanie z nią:-)

Też byłoby mi cięzko;-)

 

Ale uszy do góry, niestety takie jest zycie- ciągłe zmiany. Trzeba się do tego przyzwyczaić.

Pokonywanie trudnosci wzbogaca i pozwala dojrzeć.

 

Na pociechę dodam, że "Wszystko przemija, nawet najdłuższa zmija"...smutek i zagubienie też:-)

 

Życze powodzenia.

 

 

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 07-08-2007, godz. 11:43

Pytanie/zgłoszenie:

Gratuluję poczucia humoru zarówno uczniom, jak i odpowiadającemu. Jestem nauczycielem, na tę stronę skierował mnie link, jaki został podany w programie Szkoła Równych Szans. Super się to czyta:) Nauczyciele - macie świetny kontakt z uczniami to się czuje. Gratulacje!

Odpowiedź:

Bardzo dziękujemy za miłe słowa. Super się to czyta:-))

Myślę,że rzeczywiście kontakt nauczycieli z uczniami jest bardzo dobry - odwrotnie również.

 

Dzieci potrafia być naprawdę wspaniałe gdy im się na to  p o z w o l i ;-)

 

Pozdrawiamy serdecznie wszystkich naszych fanów!

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 25-06-2007, godz. 19:01

Pytanie/zgłoszenie:

A może by lepiej założyć siatki łańcuchowe tak szybko by sie nie zniszczyły?

Odpowiedź:

Niestety nie, sa zbyt niebezpieczne i trzeba je wykonywac na zamówienie.

Poza tym, musza posiadac atest.

 

Przykro mi.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 25-06-2007, godz. 18:47

Pytanie/zgłoszenie:

Kiedy będą zakładane nowe siatki na boisku szkolnym bo troche żle się gra?

Odpowiedź:

Niestety po wakacjach dopiero.

Te, które zostaly zniszczone wytrzymaly tylko jeden sezon, za sprawą wandali.

 

Przykro mi, że przez bezmyslność i głupotę jednych cierpią drudzy .

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 10-05-2007, godz. 14:49

Pytanie/zgłoszenie:

Czy szósta klasa musi byc jak klasa 1, 2 ,3 czy musimy grac na dzwonkach - to dziecinne???

Odpowiedź:

Przyznam szczerze, że pytanie zaskakujące:-))

 

Moze przeczyta je Pani od muzyki i osobiście Wam na nie odpowie:-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 07-05-2007, godz. 18:53

Pytanie/zgłoszenie:

Czemu zdiecia w tym roku były takie "nieładne". I czemu szósta klasa nie dostała zdjecia z pamiatką szkoły ??? i czemu nie były na ładnym tle :(

Odpowiedź:

Przyznaję Ci rację drogi internauto. Ja równiez nie byłam zadowolona z jakości uslug fotograficznych w tym roku. W przyszłym roku powinno się to zmienić.

 

Cale szczęście, że dzieci w szkole mamy ładne, więc nie jest tak źle:-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 03-05-2007, godz. 16:54

Pytanie/zgłoszenie:

Szukałem informacji o identyfikacji użytkowników po numerach IP bo ktoś próbuje włamać się do mojego komputera. W wyszukiwarce pokazała się ta strona. Wątpię, że znajdę tu odpowiedź :). Ale to forum zrobiło na mnie duże wrażenie. Gratuluje pomysłu i uczniom takiej osoby jak moderatora tego forum :). Pozdrawiam i miłej zabawy.

Odpowiedź:

Bardzo dziękuję za mile slowa. Forum jest rzeczywiscie wyjatkowe - bo autorskie:-)

 

Jestem tylko skromnym moderatorem, slowa uznania należą sie twórcy - administratorowi domeny nogard.pl

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 13-04-2007, godz. 17:50

Pytanie/zgłoszenie:

Gdzie można znaleźć odpowiedzi ze sprawdzianu, który pisałem 12 kwietnia

Odpowiedź:

znajdziesz je tu :

 

Sprawdź swoje wyniki :

 

rozwiązanie sprawdzianu z dnia 12 kwietnia 2007

 

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 11-04-2007, godz. 15:05

Pytanie/zgłoszenie:

Jak dobrze napisac test 12 kwietnia zeby napisać go przynajmniej na 38 punktów.

Odpowiedź:

Widzę, że jest to bardzo ważny dla Was dzień. Dużo pytań zadajecie na ten temat. Nie da się odpowiedzieć wprost na takie pytanie. Jedynie co mogę radzić to spokojne podejście do sprawdzianu. Spokój i opanowanie służą logicznemu myśleniu.

 

Czytajcie bardzo uważnie polecenia, spokojnie się zastanawiajcie. Bardzo często uczniowie po fakcie dowiadują się, że źle przeczytali treść zadania i w związku z tym rozwiązali zadania inaczej niż należało.

 

Powodzenia i uszy do góry:-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 07-04-2007, godz. 15:24

Pytanie/zgłoszenie:

Czy trzeba dać podanie do gimnazjum, żeby się tam dostać?

Odpowiedź:

Jeśli masz zamiar kontynuować naukę w gimnazjum, które jest dla ciebie gimnazjum obwodowym (takim, do którego masz prawo uczęszczać zgodnie z miejscem zamieszkania) nie musisz skladac podania o przyjęcie, bo przyjęty być musisz.

 

Natomiast, jeśli wybrałes gimnazjum niepubliczne lub poza obwodem, w którym mieszkasz, musisz zasygnalizowac chęć uczęszczania do tej akurat szkoły. W takim przypadku składasz podanie. Nadmieniam, że w takiej sytuacj nie musisz zostac przyjęty.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 07-04-2007, godz. 08:47

Pytanie/zgłoszenie:

Jak mam się zmotywować, żeby lepiej się zacząć uczyć?

Odpowiedź:

Rozumiem, że jest wiele sytuacji zyciowych, które utrudniaja naukę (trudna sytuacja rodzinna, problemy zdrowotne ). Jesli nie jestes w trudnej sytuacji zyciowej, chociaż i z takiej zawsze jest wyjście, musisz po prostu polubic naukę:-)

 

 

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 05-04-2007, godz. 20:24

Pytanie/zgłoszenie:

Czy można przedłużyć wakacje do 1 października? Będziemy zaczynać rok szkolny jak studenci.

Odpowiedź:

Oczywiście. Załóżmy, że masz 12 lat. Za 7 lat, jak dobrze pójdzie, będziesz miał wakacje do 1 października:-)
Pytanie/zgłoszenie z dnia: 05-04-2007, godz. 20:20

Pytanie/zgłoszenie:

Jak mam się zmotywować, żeby dobrze napisać test 12 kwietnia...?

Odpowiedź:

Odpowiedzi na to pytanie udzieliłam tu :


Boję się testu!

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 30-03-2007, godz. 10:55

Pytanie/zgłoszenie:

Czy w tym roku można podarować szkole 1% podatku? Czy tak jak w poprzednim roku?

Odpowiedź:

Niestety w tym roku, stowarzyszenie, które zbierało dla nas 1% ogłosiło, że warunkiem współpracy musi być skorzystanie z ich projektu edukacyjnego, który nie jest nam potrzebny.

Z tego względu proszę przekazać 1% na inny szczytny cel.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 27-03-2007, godz. 16:29

Pytanie/zgłoszenie:

Ciocia opowiadała mi, że jak chodziła to szkoły, to też nosiła mundurek, a nauczyciele dawali uczniom "łapy".
Czy jak w szkole wprowadzą mundurki to nauczyciele też bedą dawali uczniom "łapy"?

Odpowiedź:

Tak, pamiętam te czasy, widocznie ciocia jest w moim wieku:-)))

 

Trudno mi odpowiedzieć na Twoje pytanie - drogi pytający, bo to pytanie jest bardzo skomplikowane;-)

Wiem jednak, że jeśli uda mi się zidentyfikować IP Twego komputera to na 100% masz "łapy";-))

 

Pozdrawiam ciocię;-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 27-03-2007, godz. 10:22

Pytanie/zgłoszenie:

Wielu uczniow chce mieć młodsze rodzeństwo, lecz wstydzi się o tym rozmawiać z rodzicami.
Czy może Pani porozmawiać o tym na zebraniu rodzicielskim?

Odpowiedź:

Bardzo ciekawy pomysł:-))

 

Obiecuję przekazać informacje na zebraniu, dokładniej - przeczytam Twoją propozycję rodzicom.

Jednak za rezultaty nie odpowiadam:-)

 

Pamiętam, że moja córka rysowała mi rysunki, na których prowadziłam wózeczek z dzieckiem.

Po 8 latach kupiłam jej siostrzyczkę:-))

 

Była lekko zaskoczona.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 26-03-2007, godz. 17:27

Pytanie/zgłoszenie:

Kiedy będą na stronie nowe zdjęcia klas?:-)

Odpowiedź:

Sprawdza się jednak zasada - "Chcesz więc masz":-)

 

Od dziś aktualne zdjęcia klas w zakładce "uczniowie"

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 25-03-2007, godz. 21:49

Pytanie/zgłoszenie:

Boję się testu 12 kwietnia, co mam zrobić??

Odpowiedź:

Rozumiem, to naturalne zjawisko - strach przed i w czasie testu.

Trzeba jednak wiedzieć, że sprawdzian ma raczej cel diagnostyczny. Wyniki nie mają wpływu na oceny końcoworoczne ani też na ukończenie szkoły podstawowej.

Trzeba podejść do sprawdzianu z optymizmem i wiarą w swoje możliwości. Strach jest złym doradcą.

Rozumiem, że jest to ogromny stres, warto jednak spróbować zmierzyć się z nim, zwlaszcza, że nie taki diabeł straszny:-)

 

Tak juz w życiu jest, że musimy nauczyć się pokonywac kolejne trudności, zdobywać doświadczenie.

Trzeba mysleć pozytywnie i  być dobrej myśli.

 

Wszystko będzie dobrze ... wszyscy nauczyciele, rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, koledzy trzymają przecież w tym dniu za uczniów kciuki:-)

 

Z wypowiedzi uczniow, którzy pisali sprawdzian wiem, ze bardzo pomagają pewne działania "przynoszące farta" :
- pisanie sprawdzianu pożyczonym długopisem
- pożyczenie od kolegi jakiegoś przedmiotu (np. zegarka, spinki, gumki, linijki)

- pójście spać - w dniu  przed sprawdzianem - najpóźniej o 21:30

- zjedzenie przed sprawdzianem pożywnego, lekkostrawnego śniadania

- dostarczenie organizmowi dostatecznej ilosci płynów (nie ma nic gorszego jak pragnienie i uczucie głodu podczas pisania sprawdzianu)

- uśmiechanie się do lustra z rana przez co najmniej 5 minut;-)

 

Jeśli, zostaną spełnione co najmniej cztery z powyższych warunków - sukces gwarantowany.

 

Mam nadzieję, że Cię uspokoiłam szóstoklasisto:-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 24-03-2007, godz. 11:01

Pytanie/zgłoszenie:

Nie lubię chodzić do szkoły, co mam zrobić?

Odpowiedź:

Zapraszam do siebie, porozmawiamy.

Jeśli jesteś uczniem, powodów tego, że nie lubi się  szkoły może być tysiące - począwszy od lenistwa, skończywszy na problemach z rówieśnikami.

Nie odpowiem Ci jednoznacznie nie znając przyczyny.

 

Jeśli jesteś nauczycielem to tym bardziej zapraszam do siebie:-))

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 22-03-2007, godz. 19:14

Pytanie/zgłoszenie:

Czemu na tej stronie zniknęła księga gości??

Odpowiedź:

W miejsce księgi gości powstało forum dyskusyjne, o wiele bardziej interesujące i funkcjonalne.

Nie zauważyłeś tego drogi pytający?
Zapraszam do porównania:-))

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 21-03-2007, godz. 16:30

Pytanie/zgłoszenie:

Czy lepiej być dyrektorem szkoły, czy nauczycielem?

Odpowiedź:

Odpowiem tak : lepiej być nauczycielem gdy jest się dyrektorem, a dyrektorem - gdy się jest nauczycielem:-))
Pytanie/zgłoszenie z dnia: 20-03-2007, godz. 21:30

Pytanie/zgłoszenie:

Chce pani zeby wprowadzono mundurki do szkoły :)

Odpowiedź:

Na szczęście nie muszę decydować o tym ja. Zadecydują o tym Wasi rodzice.:-)

 

Naprawdę lubię uczniów zadających kłopotliwe pytania:-))

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 20-03-2007, godz. 16:22

Pytanie/zgłoszenie:

Czy lubi Pani ministra Romana Giertycha?

Odpowiedź:

Lubię swoich uczniów, nawet wtedy gdy zadają kłopotliwe pytania:-))
Pytanie/zgłoszenie z dnia: 19-03-2007, godz. 19:06

Pytanie/zgłoszenie:

Czy szkoła będzie miała nadane imię?

Odpowiedź:

Jest to w planach rozwojowych szkoły. W maju chcielibyśmy zachęcić społeczność szkolną do składania propozycji związanych z wyborem ewentualnego patrona szkoły. W roku szkolnym 2007/2008 powinniśmy zrealizować zadania związane z procedurami nadania imienia.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 18-03-2007, godz. 18:09

Pytanie/zgłoszenie:

Dlaczego na stronie szkoły jest tylko zdjęcie pani dyrektor, a brak jest fotografii Grona Pedagogicznego ?

Odpowiedź:

Grono pedagogiczne jest na fotografiach w zakładce "uczniowie".

 

Wiele razy namawiałam grono na wspólną fotografię, jednak tak się zawsze składało, że nie wszyscy byli przygotowani:-)

 

Moze uda się na wiosnę:-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 14-03-2007, godz. 17:59

Pytanie/zgłoszenie:

Jakie są kułka w naszej szkole?

Odpowiedź:

Nic mi nie wiadomo o istnieniu  "kułek" w naszej szkole.

Prowadzone są natomiast: kółko matematyczne i kółko informatyczne, o których informacja widnieje na witrynie: http://spdobczyn.pl/kolazaint.php :-)

Czasami warto skorzystać z adresu poniżej :

 

Słownik ortograficzny

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 13-03-2007, godz. 08:42

Pytanie/zgłoszenie:

Gdyby na tej stronce były gry i zagadki, to stronka byłaby ciekawsza. Co o tym sądzicie???

Odpowiedź:

Witryna szkoły powinna spełniać funkcje informującą i edukacyjną. Gry i zagadki są dostępne na innych stronach, specjalnie stworzonych do tego celu.

W dziale "Dla uczniów" są linki do ciekawych stron, które uczą bawiąc.

 

Myślę, drogi pytający, że skoro sobie poradziłeś z zadaniem tego pytania, oraz jesteś wprawnym internautą doskonale poradzisz sobie ze znalezieniem odpowiednich gier i zagadek w zasobach Internetu.

 

Pozdrawiam:-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 04-03-2007, godz. 01:03

Pytanie/zgłoszenie:

Czy chłopcy z klasy piątej będą tańczyć poloneza z kłasą szóstą?

Odpowiedź:

Myslę, że tak. W klasie szóstej jest przewaga dziewcząt, musimy jakoś temu zaradzić:-)

 

A jak u Ciebie z tańcem drogi pytający? ... umiesz?:-)))

 

Jeszcze jedno ... Ty tak późno chodzisz spać?;-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 01-03-2007, godz. 12:09

Pytanie/zgłoszenie:

W jaki sposób szkoła będzie obchodzić Dzień Kobiet?
Czy dzieci (a może chłopcy) w jakiś szczególny sposób powinny się do niego przygotować?

Odpowiedź:

Myślę, ze chłopcy, pod kierunkiem Pana Janusza Dalaka przygotują się do obchodów tego dnia - w szczególny sposób.

 

Każdego roku piękniejsza część naszej szkoły była mile zaskakiwana. Mam nadzieję, że i tym razem chłopcy staną na wysokości zadania:-)

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 24-02-2007, godz. 20:16

Pytanie/zgłoszenie:

Czy będą zamieszczone zdjęcia sprzed roku 2000??? Bardzo mi na nich zależy - z góry dziękuje:)

Odpowiedź:

Zdjęcia takie posiadamy w formie papierowej. Umieszczenie ich na witrynie wymaga skanowania, co z kolei wymaga czasu:-)
W tej chwili jestem bardzo zajęta ale obiecuję, że zajmę się tym przy najbliższej okazji.
Pytanie/zgłoszenie z dnia: 20-02-2007, godz. 22:55

Pytanie/zgłoszenie:

Czy znany jest już dokładny termin Rekolekcji Wielkopostnych?

Odpowiedź:

Termin Rekolekcji Wielkopostnych dla naszych uczniów to 12 - 14 marca 2007 r.

Został naniesiony w kalendarium wydarzeń szkolnych.

Szczegółowa organizacja zajęć w tych dniach zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.

Pytanie/zgłoszenie z dnia: 20-02-2007, godz. 20:21

Pytanie/zgłoszenie:

Jakie dokumenty trzeba dostarczyć do szkoły w celu zapisania dziecka do klasy zerowej?

Odpowiedź:

Dzieci do oddzialu zerowego zapisujemy na podstawie aktu urodzenia oraz dokumentu stwierdzającego miejsce zameldowania dziecka.

Zgłoszenia dziecka do oddziału zerowego dokonują rodzice lub prawni opiekunowie dziecka.

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )