herb_klembowa.gif

 

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
           w Dobczynie

                                                     

MENU
O szkole
Dla nauczycieli
Plan lekcji
Informacje
Dokumenty
Projekty unijne
Przydatne
BIP
Nasza gmina
Ważne adresy

mLegitymacja

Dzięki mLegitymacji możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. To - zgodnie z prawem - legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie Twojego telefonu.

 

Pokazując mLegitymację, potwierdzisz, że jesteś uczniem danej szkoły, skorzystasz z ulg i zwolnień. To ważne! Ten dokument możesz aktywować tylko wtedy, gdy Twoja szkoła ma podpisane odpowiednie porozumienie z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Uruchamia się go, używając kodu QR oraz kodu aktywacyjnego otrzymanego w sekretariacie szkoły.

 

Dane z mLegitymacji możesz okazać tak jak przy użyciu tradycyjnej legitymacji. Możesz również przekazać je użytkownikowi aplikacji mWeryfikator. W ten sposób upoważniona osoba potwierdzi m.in. Twoje imię, nazwisko i wiek. Na ekranie swojego urządzenia zobaczy również Twoje zdjęcie w niskiej rozdzielczości. Może sprawdzić również ważność Twojej mLegitymacji szkolnej.

Jak to zrobić?

Aby uruchomić mLegitymację należy:

  1.  Złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji wraz z podpisanym oświadczeniem o przetwarzaniu danych osobowych.
  2.  Wstawić do elektronicznego dziennika Vulcan zdjęcie ucznia. (z modułu Uczeń NOWY - dane ucznia - uczeń - aktualizuj zdjęcie)
  3.  Pobrać Aplikację mObywatel, potwierdzić regulamin.
  4.  Po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego uruchomić System na urządzeniu.
opis dokumentutypdata

Procedura ubiegania sie o mLegitymację

docx20-09-2021[ Pobierz ]
15 kB

Wniosek o wydanie mLegitymacji

docx20-09-2021[ Pobierz ]
13 kB
Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )